В Україні створять диспетчерський центр для допомоги волонтерам – результат зустрічі митників і волонтерів (Фото)

Image00006дд2223332Нарада у режимі телефонної конференції за участі представників волонтерського руху та керівників митниць України відбулася сьогодні, 9 жовтня.

Представники гуманітарних фондів, волонтерських організацій і керівники митниць провели такий “круглий стіл” з метою роз’яснення процедурних питань, які виникають у волонтерів при взаємодії з митницею.

На зв’язок із Києвом вийшли волонтери та керівники Рівненської, Волинської, Львівської, Чернівецької та Тернопільської областей. Модератором конференції був Голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко.

Читайте також. Допомогу учасникам бойових дій і членам їхній сімей не оподатковують, пояснили у податковій Тернопілля

У Тернополі в обговоренні процедурних етапів за участі митниці, прав та обов’язків осіб, які переміщують товари чи інші предмети через митний кордон України взяли участь начальник відділу комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області Михайло Монастирський, отець Іван Гуня, старший державний інспектор відділу комунікацій ГУ Міндоходів у Тернопільській області Анна Косінська, представник Логістичного центру допомоги бійцям АТО Антон Думський, директор Тернопільського обласного благодійного фонду “Вікно життя” Ірина Жигунова та один із співзасновників об’єднання заради громади “Ядро”, член Громадського люстраційного комітету Тернополя Тарас Герман.

Читайте також. “Бійців, які в нас лікуються, навчають навикам саморегуляції”, – лікар-психіатр Олег Гуковський (Відео)

Волонтери з різних регіонів України активно розповідали про ті проблемні питання, що їх турбують.

“У нас існує проблема доїзду гуманітарного вантажу територією України. Часто органи ДАІ зупиняють авто з гуманітарною допомогою і таким чином перешкоджають руху транспорту”, – доповів представник волонтерської організації “Допомога армії – Рівне”.

Вимагали представники рівненської волонтерської організації і затвердити конкретний перелік товарів, які безмитно можна ввозити волонтерським організаціям. Присутні на “круглому столі” підтримали також пропозицію щодо затвердження переліку організацій і товариств, які можуть ввозити такі товари.

Читайте також. “Декого з бійців не визнають учасниками АТО”, – тернополянин Володимир Шевченко (Відео)

Голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко під час конференції запропонував створити диспетчерський центр для допомоги волонтерським організаціям. За його словами, така структура працюватиме цілодобово. Водночас він пояснив, що в центрі будуть розбиратися у всіх проблемних ситуаціях, що виникатимуть на митних пунктах.

Представники львівської волонтерської організації дали іншу пропозицію – звернутися до комісії Міністерства праці та соціальної політики України за дозволом про надання права визнання товарів гуманітарної допомоги на місцях. Тобто у регіонах, а не в Києві. Анатолій Макаренко на завершення засідання пообіцяв підтримати пропозиції представників волонтерського руху і запустити роботу диспетчерського центру для допомоги волонтерським організаціям вже наступного тижня.

Словом, розмова вдалася «гаряча». А наскільки результативною була вона, дізнаємося згодом.