1675 українських бійців загинули на Донбасі через агресію Росії, у якої і зараз амбіції часів Другої світової – Порошенко (Відео)

Порошенко зі знаком макаЗагалом агресія Росії у 2014-15 роках коштувала життя майже семи тисячам українців. Такі дані ООН підтвердив сьогодні на урочистому засіданні ВР з нагоди Дня пам’яті і примирення та з нагоди перемоги над фашизмом Президент України Петро Порошенко.

Звертаючись до присутніх у сесійній залі ветеранів Другої світової, Президент припустив, що вони не могли й уявити, що через 70 років у життя їх онуків і правнуків “війна увірветься зі сходу”.

“Слава Богу, масштаби її не ті, що у світової. Але мотиви ті самі: кордони тиснуть комусь, як замалі чоботи, імперські амбіції, марення повернення “ісконних земель”, грубе нехтування міжнародним правом і нібито боротьба за права своїх одномовців”, – заявив Порошенко.

"Подібна "турбота" виявилася справжньою трагедію, яку Москва влаштувала, насамперед, російськомовним громадянам Донбасу, більша частина яких живе саме на Донбасі", констатував Порошенко.

"Агресивна політика нашого сусіда коштувала життя майже 7 тисяч громадян України. До речі, це дані Організації об’єднаних націй. Більше тисячі зникли безвісти. Сотні тисяч людей внаслідок так званої "руської весни" стали біженцями і мусили рятуватися по всій території України", - заявив Президент України.

"І вперше за 70 років ми зі зброєю в руках знову захищаємо свою країну, суверенітет, територіальну цілісність, незалежність нашої держави", - додав він.

"Загалом 1675 військовослужбовців віддали своє життя за Вітчизну, за нашу з вами перемогу – неминучу, тому що добро завжди перемагає зло", - сказав Глава нашої держави, додавши, що "21 людині присвоєно високе звання "Герой України".

Президент назвав імена цих видатних українців: Надія Савченко, Ігор Герасименко, Ігор Гордійчук, Володимир Гринюк, Михайло Забродський, Василь Зубанич, Олександр Петраківський, Олександр Порхун, Сергій Собко, полковник Олександр Трепак, полковник Сергій Шаптала.

Ще 10 воїнів отримали звання "Герой" посмертно: Олександр Оніщенко, Богдан Завада, Євген Зеленський, Юрій Коваленко, Сергій Кривоносов, Сергій Кульчицький, Руслан Лужевський, Дмитро Майборода, Костянтин Могилко та Тарас Синюк.

Глава держави відзначив, що і зараз в Україні іде велика війна - війна за Незалежність. Відтак запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам'ять і бійців, які полягли у 2014-2015 роках, і загиблих у час Другої світової війни.