16 жовтня – Всесвітній день здoрoвoгo харчування, нагадують лікарі тернополянам (Графіка)

prawilnoe-pitanieЗдорове, тобто правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. 

Мета проведення Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування – привернути увагу громадськості до питань культури харчування та запобігти поширенню шкідливих харчових звичок та психологічної залежності від їжі, залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

Читайте також. Лікарський напій, який може змінити ваше життя

Давня мудрість говорить: «Ми є те, що ми їмо».

– Харчуйтеся правильно, не шкодуйте часу на приготування здорової свіжої їжі, відмовтеся від сурогатного швидкого харчування і ви істотно зміните своє життя на краще! – повідомили у прес-службі департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

Оптимальне здорове харчування може сприяти не тільки поліпшенню вашого самопочуття, бадьорості, енергійності та активності, а й дозволить знизити ризики розвитку серйозних серцево-судинних захворювань, онкологічних, шлунково-кишкових та інших захворювань.

Читайте також. 10 причин полюбити чорнослив

Саме неправильне харчування лікарі вважають першопричиною майже 90% усіх захворювань внутрішніх органів. Харчові звички впливають не лише на загальний стан здоров’я організму, а й на тривалість життя людини. Так, за висновками спеціалістів МОЗ України, серед нездорових харчових звичок населення країни першість тримають такі:

–          нерегулярне харчування;

–          харчування “на ходу”;

–          споживання несвіжої та сумнівної якості їжі.

Читайте також. На Тернопіллі майже 300 тисяч пацієнтів мають підвищений тиск (Фото, Відео)

Десять рекомендацій Всесвітньої гастроентерологічної організації щодо здорового харчування :

1. Їсти менше, але частіше: краще їсти 5 разів у меншій кількості, аніж багато їжі 2-3 рази на день.

2. Вживати волоконний білок в їжу, споживаючи фрукти та овочі 5 разів на день, та збільшити споживання злаків або бобів.

3. Збільшити вживання риби до 3-5 разів на тиждень.

4. Зменшити споживання жирів та смаженої їжі.

5. Вживати ферментовані молочні продукти, які сприяють покращенню травлення.

6. Вибирати м’ясо переважно з низькою кількістю жирів: м’ясо курки, індички, кролика або тонкі шматки яловичини чи баранини.

7. Збільшити споживання води — 2 л питної води на день, водночас зменшуючи споживання кавових, алкогольних напоїв, а також напоїв, що містять велику кількість цукру.

8. Повільно пережовувати та ковтати їжу.

9. Дотримуватись здорового способу життя, включаючи щоденні фізичні навантаження, та утриматися від куріння.

10. Підтримувати здорову вагу тіла; люди з надлишковою вагою частіше страждають від розладу травлення.

Довідково. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 80% усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40% – безпосередньо.

Софія Левицька