15 учасниць благодійної акції у Тернополі зібрали гроші на 46 бушлатів (Фото)

IMG_6338Більше 13 000 грн на бушлати зібрали на вулицях Тернополя дівчата в літніх сукнях, повідомили у Самобороні Майдану Тернопільщини.

Нагадаємо, 15 листопада холодними міськими вулицями ходили дівчата одягнені по-літньому. З собою вони мали плакатами з надписами «Холодно? А хлопцям на передовій?!!» та спеціальні скриньки для збору пожертв.

Читайте також. У тернопільських волонтерів замовили 60 буржуйок – потрібні металеві труби (Відео)

Акцію організувала Самооборона Майдану Тернопільщини та волонтерська мережа «Вільні Люди» для того, щоб зібрати кошти на закупівлю теплих бушлатів для вояків і привернути увагу мешканців до проблеми нестачі теплого одягу у солдатів. За дві години 15 учасниць акції зібрали 13791 грн. За ці кошти волонтери зможуть придбати 46 бушлатів або 21 комплект (бушлат+комбінезон).

За словами учасниць акції, на такі крайні міри вони пішли задля того, щоб нагадати мирному місту, що в країні є люди, які їх захищають незалежно від погоди, а одним із актуальних завдань тилу є забезпечення воїнів теплим одягом. Аби не нашкодити власному здоров’ю, під час акції дівчата заходили до магазинів обігріватися та про запас мали із собою куртку.

Читайте також. Активістки мерзнутимуть у Тернополі, щоб зібрати гроші на теплий одяг бійцям (Фото)

- Виявилось, що такий метод є надзвичайно дієвим, адже люди були шоковані і не могли стояти осторонь. Більшість одразу жертвувала кошти на бушлати. Найбільше жаліли нас чоловіки і хлопці, дехто навіть біг з іншого кінця вулиці, щоб кинути свої гроші у скриньки, - розповідає учасниця акції, член «Молодіжного Націоналістичного Конгресу» Марія Насипана.

Старші жінки і бабусі навіть сварили активісток за те, що так ризикують здоров’ям, але при цьому саме пенсіонери кидали великі купюри.

- Дехто сприйняв таку нашу ідею дуже негативно, аргументуючи тим, що це - нерозумно і марно. Але відразу кажу, що ризикувати здоров’ям наших дорогоцінних волонтерів ми не збиралися. Акція продумана і учасники проінструктовані так, щоб ніхто не захворів. А ті сміливиці, які прийшли і мовчки зробили справу, довели, що це аж ніяк не марно, - пояснила ініціатор акції, координатор волонтерів Самооборони Тернопільщини Лілія Мусіхіна. – Адже 46 бушлатів тепер поїдуть на передову, а заклопотані побутовими турботами люди ще раз згадали про наших воїнів.

Організатори дякують волонтерам і жителям міста, які пожертвували свої гроші на спільну справу.

Софія Левицька