14 кримінальних правопорушень скоїли підлітки на Тернопіллі лише у 2014-му

123100Неадекватна самооцінка, недостатній життєвий досвід часто штовхають підлітків на хитку дорогу.

Фахівці кажуть: фізичний, розумовий і психічний розвиток неповнолітніх обумовлює нестійкість їх характеру, незрілість мислення, схильність до наслідування поведінки старших за них, бажання показати себе самостійним і намагання звільнитися від контролю та опіки з боку батьків.

Читайте також. Купіть побачення із цікавою людиною – допоможете збирати гроші на лікування

За даними сектору кримінальної міліції у справах дітей обласного управління внутрішніх справ, від початку року на Тернопільщині задокументовано 14 кримінальних правопорушень, що на майже 7% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Серед підлітків, які вчинили правопорушення, переважно школярі середньої вікової категорії. Щоправда, є й такі, що не досягли й 14 років.

Найбільш поширеними злочинами серед неповнолітніх залишаються хуліганства, крадіжки, грабежі. Виявлено також причетність  підлітків до  шахрайств, нанесення тілесних ушкоджень та незаконного заволодіння транспортним засобом, повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в області.

Читайте також. Ескізні проекти пам’ятника “Небесній сотні” автори подаватимуть анонімно

Як приклад, співробітники Бучацького райвідділу внутрішніх справ  порушили кримінальне провадження щодо восьмикласника однієї з сільських шкіл за підозрою у вчиненні ним крадіжки з крамниці. Тринадцятирічний підліток, пошкодивши металопластикове вікно крамниці, проник всередину та виніс товару на понад п’ять тисяч гривень.

Аналогічний спосіб проникнення, щоправда уже до приватного житлового будинку обрав 16-річний житель Копичинець  Гусятинського району. Із чужої оселі неповнолітній виніс цінних речей і грошей на суму майже п’ять тисяч гривень.

Читайте також. Люди закликають владу приєднатися до ініціативи “Я не даю, я не беру хабарів”

Про причини дитячої злочинності можна говорити багато. Це і неблагополучність родин, і соціальне сирітство, і незайнятість підлітків, педагогом яким стає вулиця. До того ж, недостатнє виховання породжує у свідомості неповнолітніх порушення споконвічних заповідей «не вбий» та «не вкради» – їхнє місце посідає культ сили, грошей, здобутих будь-якими способами злочинного світу. У засобах масової інформації надмірно демонструється насилля, протиправні вчинки, за які нема покарання. В результаті все це створює у неповнолітніх уявлення про вседозволеність і можливості швидкого збагачення незаконним способом.  Та спільний знаменник усіх цих причин - неналежна увага батьків, опікунів. Коли немає поруч авторитетної   дорослої людини, коли дитині нікому підказати, роз’яснити, тоді й пожинаємо наслідки дитячої злочинності.

Бити на сполох потрібно не тоді, коли дитина оступилася. Усі зусилля нас, дорослих, повинні бути спрямовані на те, аби не допустити підлітка до кримінального середовища. До цього докластися може кожен.

Читайте також. Кошти благодійників з Тернопілля витратять на сучасні системи зв’язку для моряків

- Співробітники служби постійно зустрічаються з підлітками в школах та інших навчальних закладах, розповідаючи молодому поколінню про можливі наслідки, які наступають, якщо перетнути межу закону, - каже Володимир Пахолків - тимчасовий виконуючий обов’язки начальника сектору кримінальної міліції у справах дітей. - Залучаються підтримкою  християнських спільнот, громадських організацій у перевихованні «важких» дітей, регулярно організовують профілактичні рейди з відпрацювання місць масового скупчення молодих людей, аби запобігати розповсюдженню в такому середовищі алкогольних напоїв, наркотичних засобів.

Свою лепту в профілактичній роботі повинні також вносити вихователі та педагоги. Тематичні уроки, присвячені проблемам, які найбільше цікавлять підлітків, виховні години, зустрічі з батьками – усе,  що під силу  педагогам,  має стати дієвою пересторогою для дітей.

Читайте також. Тернопілля – з бюджетом-2014. Облрада зекономить на собі 700 тис. грн (Фото, Відео)

Але найкраща профілактика - у сім’ї, де рідні подають власний приклад, як поводитися. Тому міліціонери просять батьків: «Будьте терпеливими та мудрими, розважливими та уважними у ставленні до ваших дітей. Пам’ятайте, відсутність вашої уваги не варто компенсувати грошима чи іншими цінностями. Це найшвидше згубить ваших дочок та синів. Адже, як свідчить статистика, саме за батьківські гроші діти купують алкоголь, пробують наркотики. Саме батьківська байдужість штовхає їх до необдуманих і часто протиправних вчинків».