Росія хоче змінити русла кримських річок

3555270“Русгідро” пропонує перенаправити дві річки в Північно-Кримський канал.

Про це заявив глава компанії “Русгідро” Євген Дод журналістам. “Русгідро” розробить пропозиції по водопостачанню Криму.

Існує кілька проектів по забезпеченню додаткового водопостачання Криму, – сказав він. Зокрема, це “перенаправлення двох невеликих річок в Північно-Кримський канал, а також розбурювання підземних лінз питної води. Ми готові дати свою експертизу”, зазначив Дод.

Як ми раніше повідомляли, “Русгідро” в кінці квітня – початку травня розробить пропозиції по водопостачанню Криму.

“Співробітники компанії будуть перебувати на енергооб’єктах Криму, щоб на місці розробити пропозиції з водопостачання півострова”, – сказав Дод.

У вівторок глава Міністерства природних ресурсів і екології РФ Сергій Донський розповів, що в Криму розташовані 23 родовища прісних, мінеральних і термальних вод. За його словами, вивчення півострова “сучасними методами і підходами досить низька”. “Зокрема, глибокі горизонти, в тому числі те, що стосується підземних вод, ніхто не вивчав. У радянський час простіше було прокопати канал, чим займатися серйозно підземними водами і вибудовувати альтернативне джерело води, в тому числі і питної”, – підкреслив Донський.

Читайте також. 10 причин чому Схід має залишатися з Україною

В даний час Кримський півострів на 80% залежить від водопостачання з України через Північно-Кримський канал, який забезпечує півострів водою з Дніпра. До 2020 року Крим може відмовитися від використання Північно-Кримського водоканалу, йдеться в проекті доповіді уповноваженого при президенті РФ з захисту прав підприємців Бориса Тітова президенту РФ Володимиру Путіну.

Зняти залежність від постачання водою з території України стане можливим завдяки розвитку артезіанських джерел, більш широкому залученню в господарський оборот ресурсів місцевих річок. Дозволить вирішити в перспективі проблему та підвищить ефективність використання водних ресурсів на півострові, зокрема крапельного зрошення в сільському господарстві, вважає Тітов.

14 квітня перший віце-прем'єр Республіки Крим Рустам Темиргалієв заявив, що Україна втричі скоротила обсяг подачі води в Крим по Північно-Кримському каналу. За його словами, при нормі 50 куб. м в секунду в даний час обсяг поставки становить близько 16 куб. м в секунду, "і то лише завдяки тому, що ми знайшли технічне рішення, що Київ не може перекрити цю воду". При цьому Темиргалієв відкинув заяви київської влади про несплату Сімферополем за постачання води.

Джерело: ИТАР-ТАСС.