У Луганську міліція ховається за спинами сепаратистів – правозахисник

192301_188332861209789_129052510471158_453439_1885338_o
Правозахисник Костянтин Рєуцький

Міліція у Луганську ховається від тюрми за спинами сепаратистів, – правозахисник Костянтин Рєуцький.

Таку думку в ефірі Громадського радіо висловив правозахисник з Луганська Костянтин Рєуцький. «Міліція в цих регіонах дуже пов’язана з місцевою елітою і замарала себе у багатьох злочинах. Тому для них сховатися за російськими кордонами, які будуть перенесені на 300-400 кілометрів, це шанс уникнути кримінальної відповідальності. Тому СБУ і міліція в Луганській і Донецькій області, по суті, потурають сепаратистам», – вважає правозахисник.

Правозахисник повернувся з Луганська в неділю. Про ситуацію в Луганську він розповів наступне:

«В основі протестів на Сході лежить просте бажання людей жити трішечки краще. Трошки підвищити соціальні стандарти. Проблема в тому, що люди не бачать причини свого тяжкого становища. Людям, які зараз знаходяться при владі в Луганську, вдалося переконати місцевих жителів в тому що в їх проблемах винна не та місцева еліта, яка 23 роки грабували регіон, а абстрактні бандерівці.

Зараз луганчани, які активно підтримують єдність України знаходяться за великим рахунком в ізоляції. Більшість з нас брало участь у протестах на Євромайдані. Сотні, якщо не тисячі луганчан побували на Майдані в Києві. А зараз ці люди в розпачі від того, що не відчувають ніякої підтримки ні з Києва, ні з інших регіонів. Ми боролися разом, а зараз ми залишилися одні, нікому не потрібні і підтримки чекати не має від кого.

Зараз на Сході людей, що приїжджають з Києва для того, щоб підтримати український вектор східних областей країни сприймають як провокаторів. Все дуже емоційно і дискусія вкрай утруднена. Зараз важливо знайти точки дотику, щоб досягти розуміння між людьми. Як для мене ці точки дотику – децентралізація влади, повноваження регіонам. Але не в тому форматі, який нав’язується зараз місцевими елітами. І потрібно більше уваги приділяти Сходу, стимулюючи економічне зростання цих регіонів.

Я впевнений, що копіювання стратегій і тактик Майдану в Луганську робиться цілеспрямовано. Заради того, щоб поставити активістів та лідерів Майдану в незручне становище. Начебто все те ж саме і діяти проти мирного населення силовими методами неприпустимо. Але, не треба забувати, що це «мирне населення», наприклад, у Луганську без бою захопило будівлю СБУ і зараз у них в руках знаходиться тисяча одиниць автоматів, гранатомети, бойові гранати. І я так розумію, що ці арсенали тільки збільшуються.

На безперервному мітингу в Луганську, який вже тиждень триває перед будівлею СБУ, досить однотипні гасла. «Путін», «Росія», «Путін нас врятує», «Нарешті-то ми повернемося додому». Щось дуже схоже на Крим», – розповів Костянтин Рєуцький.

Читайте також. У Луганську сепаратисти готуються до штурму (Фото)

Нагадаємо, правозахисник Микола Козирєв впевнений, що загострення кризи на Донбасі стало можливим саме із-за бездіяльності силовиків Луганська.

Джерело: Громадське радіо.