Екс-беркутівці божаться, що на Інститутській стріляли в землю і в повітря

49_main
Бої. У МВС кажуть, що бійці вбили 17 осіб, спецназівці стверджують, що людям не стріляли. Фото AFP

У ніч на четвер були затримані бійці столичного екс-«Беркуту», підозрювані в масових вбивствах на Майдані 20 лютого.

3 квітня з затриманими працювали слідчі ГПУ.

За словами екс-«беркутів», 20 лютого на Інститутській стояли три підрозділи: з Києва, Дніпропетровська і Луганська. Вони не були озброєні. Але коли почалася атака протестувальників, спецназівці стали відступати вгору. І тоді (оскільки міністр Захарченко до того часу дозволив застосування зброї) прикривати відхід беззбройних «беркутів» надіслали частину спецроти, близько 25 чоловік, озброєних автоматами.

За словами «беркутів», вони не стріляли по людях, і нібито це зафіксовано на відео. Стріляли в землю і в повітря, щоб відігнати від колег протестувальників (хоча в МВС і ГПУ стверджують, що стріляли по людях). Ось за цю частину спецроти (в побуті «беркути» називають її «бронегрупою»), в тому числі її командира, і взялася зараз ГПУ.

Читайте також. Майданівці про звіт СБУ та МВС щодо масових вбивств у Києві: силовики сказали не все

А взагалі спецрота – це своєрідний спецназ у спецназі, її призначенням була боротьба з терористами, організованими злочинними угрупованнями та звільнення заручників. Відбирали туди найбільш підготовлених бійців, серед них були снайпери, верхолази, кінологи. Зараз ці назви скасовані, як кажуть самі бійці, «щоб не дражнити людей».

Колишній «Беркут» став підрозділом по охороні громадського порядку, їм змінили форму (нині не плямиста, а чорна, з написом «Міліція»), повернули зброю, і бійці у складі мобільних груп чергують при райуправліннях, їздять на гострі виклики. Наприклад, вони брали участь у врегулюванні ситуації навколо готелю «Дніпро», коли там днями відкрив стрілянину активіст «Правого сектора».

Джерело: Сегодня.