Чому київські “швидкі” бояться їздити на Майдан

a3492ec97393f13ba06031672d_4f20057a
Лікарі швидкої допомоги кажуть, що піддаються нападам. Фото А. Бойко, “Вісті”

Робота лікарів швидких стає дедалі небезпечнішою – останнім часом вони піддаються нападам.

«На минулому чергуванні на нашу бригаду напав п’яний агресивний чоловік, нібито співробітник СБУ, – ділиться враженнями лікар Андрій Т. – Це сталося на вул. Богдана Хмельницького. Він напився і вирішив, що сам один зможе розігнати Майдан. Силу свою показував, погрожував. Добре, що зброї у нього при собі не було. Очікувати від нього можна було все що завгодно».

Лікар іншої бригади розповів, що ледь не потрапив під обстріл.

«Це було в районі барикад на перехресті Богдана Хмельницького і Хрещатика, ми як раз там чергували. З-за барикад вибіг спочатку один чоловік, а за ним полетіло ще троє, які стріляли в його напрямку. І все це зовсім поряд з нами. Старший лікар нам відповів: «Ну що я можу зробити? Стійте далі», - розповів Віктор.

Лікарі кажуть, що тепер Майдан взагалі став для них проблемою.

Читайте також. На київському Майдані заборонили вирощувати цибулю і редиску

«На жаль, там залишилось не так багато адекватних людей. По-хорошому, революція вже відбулася. Туди викликають з-за хронічних хвороб, які ніяк не в'яжуться з подіями, що відбулися. Наприклад, їдемо до людини, у якого трофічні виразки на ногах. Він заробив їх за довгі роки неправильної життя. Але він - у відповідь: це тому, що я тут стояв. Але не він же стояв, інші! А ще нам заборонено розпорядженням зверху говорити, що вони п'ють. І якщо валяється п'яний, то веземо його в лікарню».

ТРИВОЖНІ КНОПКИ

У міністерстві охорони здоров'я обіцяють, що чергувань на Майдані стане менше. «За ініціативою медслужби Майдану скорочується кількість медпунктів. Їх буде мінімум, але достатньо для обслуговування учасників акцій, - запевнив нас директор департаменту Віталій Мохорєв. - А з приводу захисту, я вважаю, що люди, які посягають на життя медиків, - злочинці. Але поки що таких фактів не зафіксовано, особливо пов'язаних із Майданом. Зараз у всіх машинах є тривожні кнопки. І медик може зв'язатися з черговим по станції швидкої допомоги, той оперативно викличе наряд міліції».

Джерело: Вести.