Штучне накручування голосів не пройде – стверджують організатори проекту “100 кращих тернополян” (Фото, Відео)

осн (2)– Попри скепсис частини тернополян у ставлення до цього проекту на початках, нині він лише набирає популярності, – визнали присутні. – Організаторам варто тільки подумати, як захистити ідею від “накруток”, а також – від махінацій із голосуванням і підрахунками.

Організатори громадського проекту “100 кращих тернополян” влаштували сьогодні, 6 березня, “круглий стіл” із керівниками місцевих осередків політичних партій Тернополя. Йшлося про реалізацію, перспективи та використання результатів проекту “100 кращих тернополян” для розвитку міста. Причому акцентувалося на тому, що отриманий у результаті список може стати певним орієнтиром для партій. Фактично, вони отримають відкритий перелік людей, яких можна буде під час наступних виборів висувати в органи місцевого самоврядування.

Утім, далеко не всі із обраних бачитимуть себе у політиці. Частина може створити той осередок громадянського суспільства, про який так багато останнім часом говорять.

Читайте також. У Тернополі шукають сотню найкращих — можна пропонувати кандидатури (Відео)

Варто сказати, що взяли участь у голосуванні вже майже 8 тисяч респондентів, що є непоганим результатом для Тернополя і навіть базою для певних соціологічних висновків. Захищали своє дітище і пояснювали, як це будуть робити далі, – організатори проекту Назар Зелінка та Олег Різник.

– Ми ще раз підкреслюємо, що проект має на меті сформувати список з прізвищ сотні найавторитетніших людей у Тернополі, – розповідає співорганізатор проекту Назар Зелінка. – Тобто у списку повинні бути люди авторитетність яких визначається не наявністю влади чи грошей, а моральними якостями, наявністю довіри у тернополянин.

Учасники особливо задоволені тим, що тернополянам не пропонують за кого голосувати, а вибір мають зробити вони самі. Незабаром розпочнеться другий етап, на якому вже відбиратимуть і аналізуватимуть кандидатури найкращих. Він триватиме з 15 березня до 15 квітня. До нього потраплять ті, у кого буде півсотні та більше голосів.

Координатори стежать, аби голосування було справедливим. Кажуть, штучне накручування голосів не пройде. Для цього навіть обдзвонюють людей, які подали свій голос за того чи іншого кандидата.

Що саме говорили про проект представники партійних осередків, можете переглянути на відео, відзнятому кореспондентом ІА “7 Днів-Україна”.

Довідково. Цей масштабний проект стартував у Тернополі 13 лютого і має дві мети: активізувати громадянське суспільство та визначити топ-100 гідних довіри тернополян. Запропонувати «ТОП-100» можна у письмовому вигляді (заповнення та подача вуличним волонтерам проекту коротких анкет-заявок), телефоном (зателефонувавши або надіславши sms за номером – 096-686-17-23) та через Інтернет-сайт – http://top100.te.ua/.

Софія Левицька