10 порад, як дожити до 100 років, від найстаріших людей планети

йЛюди, які живуть в 2017 році, мають набагато більше шансів дожити до 100 років, ніж їхні бабусі та дідусі.

Сучасна медицина, компетентні лікарі, корисні фітнес-додатки, про які раніше не могли і мріяти, – все це покликане продовжити людське життя.

У нашому огляді поради людей, які сьогодні вже переступили 100-річний рубіж.

Цікаво, що деякі з цих порад суперечать одна одній. Тому кожен з наших читачів може вибрати те, що до душі.

й1

1. Регулярно випивати віскі

Семюел Болл, якому виповнилося більше століття, все ще бадьорий і життєрадісний. Нещодавно він розкрив таємницю свого довгого життя: «Випивка і жінка». Секрет довголіття, на думку Семюела, полягає в хорошій дружині, двох шотландських віскі на ніч і в тому, щоб бути легким на підйом.

й2

2. Мати почуття гумору

Еміліано Меркадо, який дожив до 115-річного віку, дякує за таке довге життя своє почуття гумору. Крім цього, Меркадо вважає, що дожити до похилого віку йому допомогло щоденне вживання фунче - каші з вареної кукурудзи, тріски і молочного крему.

й3

3. Відзначати сімейні свята і займатися творчістю

Якщо сказати, що дієта з портвейну, шоколаду, цигарок і оливкового масла може посприяти довгого життя, то це здасться божевіллям. Однак саме це вірно в разі Жанни Луїзи Кальман, яка дожила до 122 років і нещодавно випустила компакт-диск під назвою «Пані часу», на якому вона начитує реп про своє життя.

й4

4. Починати ранок з віскі і меду

Фред Хейл, який помер у віці 112 років, приписував своє довге життя бджолиному пилку і меду, які він їв щоранку, іноді запиваючи їх віскі.

й5

5. Їсти сиру рибу і купити хороший матрац

Регулярно їсти суші і спати вісім годин щодня. Саме такий секрет довголіття був у Мисан Окава, яка стала п'ятою людиною, що дожили до 117-річного віку. Також в 2014 році вона сказала, що кожному «потрібно навчитися розслаблятися, тому що стрес є вбивцею».

й6

6. Іноді насолоджуватися сигарою

Незважаючи на попередження лікарів по всьому світу, 115-річний Крістіан Мортенсен не вважає, що помірне куріння шкодить здоров'ю. Мортенсен сказав, що досить жити «здоровим життям» і іноді викурювати хорошу датську сигару.

й7

7. Їсти стільки бекону, скільки можливо

Неймовірно, але факт: незважаючи на те, що це звучить абсурдно, 105-річна Пірл Кантрелл вважає, що до такого віку їй допоміг дожити бекон. Вона просто обожнює бекон і їсть його кожен день.

й8

8. Ніколи не пити і не палити

Не всім підходить однаковий спосіб життя. Томодзи Танабе, який помер у віці 113 років, стверджував, що зміг дожити до похилого віку, тому що жодного разу за своє життя не пив алкоголь і не курив.

й9

9. Їсти невеликими порціями

Як стверджував Кімура Джіроемон, японський листоноша, прожити 115 років і 253 дні йому допомогло те, що він завжди їв невеликими порціями, ніколи не наїдаючись до відвалу. Дієта довгожителя складалася з рису, гарбуза і солодкої картоплі.

й10

10. Диміти, як паровоз

Здається майже неможливим, що при подібній дієті можна просто залишитися в живих, але 101-річна Дороті Хоу викурила майже півмільйона сигарет за своє життя. «Я жива тільки завдяки віскі і сигаретам, - заявила британка. - Мій лікар сказав, що мене вже не було б в живих без них».