Росія перенесла вибори у Криму з 2015 на 2014 рік

Фото - РИА "Нововсти"
Фото – РИА “Нововсти”

Рада Федерації схвалила сьогодні закон про перенесення з 2015 на вересень 2014 року виборів до законодавчих зборів Криму і Севастополя, а також про скорочення на 1,5 року строку обігу гривні на території Криму – до 1 червня 2014 року. Про це пишуть РИА «Новости».

Документ переносить з вересня 2015 року на 14 вересня 2014 року вибори до законодавчих зборів Криму і Севастополя.

Крім того, скорочується термін звернення української гривні на територіях Криму і Севастополя, а також строк здійснення розрахунків у гривнях на територіях цих суб’єктів РФ. Розрахуватися в гривнях можна буде до 1 червня 2014 року, зараз – до 1 січня 2016 року. Таким чином, з червня 2014 року гривня буде мати статус іноземної валюти, також до цього часу скорочується термін, протягом якого обмін гривень на рублі в банках, що працюють на території Криму, а також платежі у гривнях здійснюються за офіційним курсом ЦБ РФ. Після 1 червня 2014 року обмін гривні буде здійснюватися за курсом, встановленим кредитними організаціями.

Передбачається право Банку Росії з питань, що належать до його компетенції, приймати обов’язкові для органів держвлади і місцевого самоврядування, всіх юридичних і фізичних осіб акти, не передбачені законом “Про Центральному банку РФ (Банку Росії)”, це положення будуть застосовуватися до 1 січня 2016 року.

Відповідні поправки внесені в закон “Про прийняття в РФ Республіки Крим і утворення у складі нових суб’єктів РФ – Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя”.