Влада Зімбабве хоче перейменувати відомий водоспад Вікторія

visarun.net
visarun.net

У Зімбабве вирішили перейменувати знаменитий водоспад Вікторія на річці Замбезі. Як повідомили в середу, 18 грудня, африканські ЗМІ, правляча партія Зімбабве – ЗАНУ-ПФ – оприлюднила план назвати туристичну пам’ятку Моси-оа-тунья (“Гримлячий дим”), передає ИТАР-ТАСС. Так водоспад здавна називають корінні жителі.

На думку ЗАНУ-ПФ, Зімбабве не може дозволити собі продовжувати прославляти колоніалізм після 30 років незалежності. Водоспад був названий на честь британської королеви Вікторії мандрівником і місіонером Давидом Ливингстоном, який відкрив його для європейців у 19-му столітті. Водоспад, висота якого становить 108 метрів, а ширина – близько 1,8 км, вважається одним з чудес світу.

Глава Асоціації ветеранів борців за незалежність Зімбабве Джабулані Сібанда заявив, що рішення про перейменування ухвалене і переглядатися не буде. Влада Зімбабве вважає, що треба змінити всі збережені в країні колоніальні назви на місцеві.

Раніше повідомлялось, що в Румунії почали збір підписів задля перейменування країни. Автори петиції не бажають, щоб їх якось пов`язували з циганами-рому або римлянами. Альтернативна назва, запропонована в петиції, - Дакія.