ТОП-7 найоригінальніших скульптур країни (Фото)

туристБурхлива суміш гострого розуму з гарним почуття гумору завжди не тільки рятувала українців в біді, а й «надихала» на нестандартні творіння.

Приборкати українську фантазію не під силу нікому. Часом навіть самим українцям. А надто за останні два десятиліття – вільних від усіляких табу та заборон.

Тому й не дивно, що за цей час в різних куточках України з’явилося чимало вкрай оригінальних скульптур. Часто, саме вони стають улюбленцями жителів міста і туристів.

1. Одеський Апельсин-рятівник

99288903_monument_orange

Цей фрукт у місті увіковічили невипадково. Саме він на початку ХІХ століття врятував місто від занепаду. Тоді новоспечений імператор Павло І не встояв перед 3 000 апельсинів, які надіслали йому одесити в знак поваги та милості, – та видав кредит на розвиток міста. Власне, ця історія й відображена в сюжеті скульптури: в одній з дольок фрукту імператор Павло зачаровано роздивляється цитрусовий подарунок з Південної пальміри.

2. Бердянське Крісло бажань

1de37fa06065ddfc8080afae3a6bdc0a
Фото: Global look

Кажуть, воно дуже зручне. Але засидітися в ньому вам точно не вдасться. Зазвичай, до скульптури, яка знаходиться на Приморській площі, вишиковується черга бажаючих загадати бажання. Особливо, в курортний сезон.

Поза тим, місцеві якось підрахували, що бажання, загадані у кріслі, збуваються через 80 днів.

3. Пам’ятник Ільфу та Петрову

62082e50bb6f3eee5ffa9e7bd19a01ef

І знову крісло, чи то стілець. «12-ий». Ця скульптура є подякою одеситів геніальним авторам першого радянського бестселеру «12-стільців» Ільфу та Петрову. Власне, це і зазначено під нею.

Композицію встановили на Дерибасівській ще у 1999 році. Між тим, цьогоріч стільцю довелося замінити ніжки та дещо відреставрувати спинку. Усе через неабияку популярність скульптури, на якій з моменту встановлення, підрахували в місті, посиділо близько 4 мільйонів людей.

4. Швейк

8fe0d6241f376f520ea72c4d42e9dd5d

Славнозвісний герой Ярослава Гашека сидить усміхнений за столиком у самісінькому центрі Львова, на проспекті свободи. У одній руці в нього кружка, в іншій – люлька. Будете поруч – не змарнуйте нагоди посидіти за одним столиком з улюбленим героєм.

До речі, до 90-річчя описаних Гашеком подій у місті започаткували туристичний маршрут «Слідами бравого вояка Швейка», який тягнеться від кордону з Польщею аж до Сокаля, де власне героя і схопили.

5. Крокодил Гена і Чебурашка

a7be953827f9f858fd19e1db88eeb698

Поруч з ними мимоволі починаєш наспівувати дитячу пісеньку про день народження. Але в Кременчузі вирішили увіковічити не тільки цих героїв дитинства. У компанії з Крокодилом Геною та Чебурашкою гарний настрій вам подарують також Барон Мюнгаузен, Білосніжка та Кіт у чоботях.

Уся компанія «розкидана» по Альпійській гірці, що неподалік річного вокзалу.

6. Столичний Їжак в тумані

ejik_1

Ось і ще один герой з дитячого мультику. Його можна знайти у невеличкому скверику на перехресті вулиць Золотоворітської, Рейтарської та Георгіївського провулку. Замріяний їжак сидить на дереві, вдивляючись у далечінь з милою хустинкою в руках. Скульптура виконана у авангардному стилі за допомогою сітки та шурупів. Але у таких випадках дії принцип: краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

7. Чернівецький велосипед

a0de4838eb3725ed49c5a7301710da69

Триколісний велосипед також навіює спогади про дитинство. Його викували просто неба на традиційному місцевому святі ковалів у 2009 році, й відразу ж встановили на реконструйованій Турецькій площі. Щоб сісти на велосипед треба добряче постаратися, але воно того варте.

Джерело: IloveUkraine.

One thought on “ТОП-7 найоригінальніших скульптур країни (Фото)”

  1. Пахне Совком. Ні смердить Совком

Comments are closed.