“Цей день згадують як “кривавий четвер”: у Києві запалили Промені гідності на честь Героїв Небесної Сотні (Відео)

Щороку 20 лютого вшановують героїв Небесної Сотні. Жалобні заходи в Києві тривають від самого ранку.

Про це повідомляє 5 канал.

Люди несуть квіти та запалюють лампадки біля світлин загиблих. Вшановують пам’ять героїв їхні рідні, близькі, друзі, учасники Революції Гідності.

Читайте також: Оприлюднено хроніку повного списку Героїв Небесної сотні, які загинули 20-го лютого 2014-го року

Дзвін пам'яті лунав на честь кожного із Небесної сотні. А священнослужителі відправили панахиду за загиблими. Ті, хто прийшов на алею Героїв Небесної Сотні кажуть, що це місце пам'яті та спокою.

Читайте також: “Дзвін лунатиме у пам’ять кожного з героїв”: Зеленський з дружиною вшанували Героїв Небесної Сотні

Зазначається, що орієнтовно прийшли близько 200 осіб, деякі з них несли лампадками.

"Є діти в школах, які, на жаль, ми знаємо з вами, що сім років пройшло – вони виросли без цих знань", – каже Вадим Сторожук.

Нагадаємо, в Україні – День Героїв Небесної Сотні. 7 років тому – 20 лютого 2014 року – відбулися найкривавіші події Революції Гідності. Цей день увійшов у новітню історію України як "кривавий четвер". Протести почалися 21 листопада 2013 року. Це була реакція на рішення влади про припинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

18 - 21 лютого відбулися розстріли на Майдані. 22 лютого відсторонили тодішнього президента Віктора Януковича і призначили дострокові президентські вибори на 25 травня 2014 року. Під час протистояння загинули 82 людини, понад 600 отримали поранення.