“Жахливий факт про штам “Дельта”, імунна система у пастці”: медики про друге зараження у дітей і дорослих

Фото з вільних джерел

Штам “Дельта” продовжує приголомшувати медиків усього світу своїм хитрим і агресивним підходом до інфікування населення. На даний момент фіксується стрімкий стрибок захворюваності та смертності від вірусу серед українців. Науковці проводять дослідження, виявляючи все новіші “підводні камені” епідемії.

Чергове дослідження показало, що після коронавірусу діти можуть бути потенційно схильні до повторного зараження не менш за дорослих.

Читайте також: “Лікарні заповнені, але на кладовищах місця є”: лікар Комаровський про ситуацію із захворюваністю на коронавірус (Відео)

У дослідженні порівнювалися титри антитіл у 57 дітей і 51 дорослого пацієнта з легкою або безсимптомною формою COVID-19. Інфекція була підтверджена ПЦР-тестуванням, після чого фахівці брали зразки крові у всіх учасників протягом 41 дня.

Читайте також: “Штам “Дельта” обманув усіх”: лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам

У всіх дорослих пацієнтів було відзначено значне зростання нейтралізуючих антитіл з моменту гострої фази захворювання до повного одужання. Однак у дітей динаміка збільшення титру антитіл була нижчою. Достовірність результатів була підтверджена за допомогою чотирьох різних тест-систем.

Як інформує "Molbuk", у дітей не виникають антитіла після легкого перебіг коронавірусу. Антитіла виробилися у 76% дорослих учасників, імунна відповідь була відсутньою переважно у безсимптомних носіїв. У групі дітей антитіла виробилися тільки у 37% учасників, причому їх наявність або відсутність не була пов'язана з формою інфекції.

Читайте також: “Не вкладається у голову”: МОЗ дозволило киснезалежних пацієнтів виписувати з лікарень

Примітно, що у дітей без антитіл вони не виробилися навіть на 94 день після появи симптомів. У них також був відсутня клітинна імунну відповідь, в той час, як у безсимптомних дорослих він виробився.

За словами вчених, що це дослідження проводилося торік до поширення дельта-варіанту коронавірусу, тому зараз неможливо сказати, чи збільшують ці особливості імунної відповіді у дітей ризик повторного захворювання.

Читайте також: “Новий штам “Дельта плюс” тотально вимучує людину, вже відомі симптоми”: лікар про “садизм” вірусу

Але нещодавно ізраїльські вчені проаналізували ефективність вакцинації проти коронавірусу серед підлітків, зокрема вивчали протидію штаму Дельта. Дослідження показало, що вакцина Pfizer/BioNTech проти COVID-19 є високоефективною проти мутованої версії вірусу.