Зеленський хоче, щоб “тисячу для вакцинованих” могли отримати і діти

Президент Володимир Зеленський на нараді 10 січня доручив уряду розробити механізм виплати тисячі гривень за повну вакцинацію проти COVID-19 неповнолітнім. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, на сьогодні в Україні повністю вакциновані проти коронавірусу 13,98 мільйонів українців. З-поміж них понад 6,7 мільйона подали заявки на отримання тисячі гривень у межах програми “єПідтримка”.

З жовтня 2021 року в Україні дозволили вакцинацію проти коронавірусу для дітей 12-17 років. Їх щеплюють препаратом Pfizer / BioNTech. Станом на 6 січня неповнолітнім ввели 138 686 доз препарату, побічні реакції виявили в 0,024% щеплених.

  • 15 листопада Володимир Зеленський у своєму відеозверненні повідомив, що українці, які отримали два щеплення від коронавірусу, зможуть отримати тисячу гривень. Програма отримала назву "єПідтримка" і розпочалася з 19 грудня. Депутати виділили на неї 8 мільярдів гривень. Зеленський підписав відповідний закон 8 грудня.
  • За "тисячу для вакцинованих" протягом чотирьох місяців з 19 грудняможна придбати абонемент у спортзал, кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр, купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа- та залізничні перевезення, а також купити книги.

Крім того, кошти, які виплачуються повністю вакцинованим проти коронавірусу в межах програми "єПідтримка", люди віком від 60 років зможуть витратити на соціальні потреби, зокрема на придбання ліків.