Сьогодні під час Covid-тестувань на залізничних вокзалах виявили 18 хворих

Фото з вільних джерел

З початку доби, 21 жовтня, під час експрес-тестувань на залізничних вокзалах в українських містах виявили 18 хворих на коронавірусну хворобу COVID-19.

Про це 21 жовтня повідомив у Facebook головний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Завдяки роботі “Укрзалізниці”, яка організувала на найбільших вокзалах країни експрес-тестування для пасажирів без документу про щеплення, за першу половину доби вдалось виявити 18 хворих на COVID-19″, — повідомив санлікар.

За його словами, після їхньої поїздки інфікованих могло стати в десятки разів більше, залежно від того, в якому саме потязі мали прямувати пасажири та як довго тривала б їх подорож.

"Наголошую, що наразі в Україні активно циркулює штам “Дельта”, швидкість поширення якого у кілька разів вища, ніж у базового штаму. Важливо, що навіть люди із безсимптомним перебігом хвороби можуть інфікувати інших", — додав чиновник.

Водночас, за його словами, в "Укрзалізниці" повідомили, що 18 позитивних результатів виявили із 500 проведених експрес-тестів: "За цей же час у дев’яти пунктах вакцинації, розташованих на залізничних вокзалах, вдалось вже зробити понад 200 щеплень".

Крім того, 18 пасажирів не допустили до поїздок, позаяк "у них не було ні документу про щеплення, ні негативного результату тестування".

Кузін додав, що зробити щеплення проти COVID-19 можна на вокзалах у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Коростені та Ніжині: "Одразу після вакцинації вам видадуть документ про одну дозу вакцини (форма 063-О), який можна пред’явити для подорожей".

"Можливість пройти експрес-тестування на коронавірусну хворобу стала доступною також залізничних вокзалах Києва, Львова, Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Мукачево, Кривого Рогу, Вінниці та Полтави", — резюмував головний санлікар.