ВООЗ заявляє про погіршення ситуації з коронавірусом у світі

Тедрос Аданом Гебреєсус, фото з відкритих джерел

Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що ситуація з коронавірусом у світі погіршується. За минулу добу заразилося понад 230 тис. осіб, заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус на брифінгу, який транслювала ВООЗ.

За його словами, 80% цих випадків було зареєстровано в 10 країнах. Причому, половина з усіх виявлених випадків відбулися у двох країнах – США і Бразилії, пише zik.ua.

Зараз ситуацію з коронавірусом у світі можна умовно розділити на чотири сценарії:

  1. Країни, які підготувалися і швидко впоралися з першими випадками коронавірусу, і як результат – уникли великих спалахів. Сюди входять острівні держави Тихоокеанського регіону, Карибського басейну та деякі країни Африки.
  2. Країни, в яких відбулися спалахи, але їх керівництво взяло ситуацію під контроль, що дозволяє зараз поступово відкривати кордони і відновлювати економічні процеси. Сюди входять деякі країни Європи.
  3. Країни, які подолали пік коронавірусу, однак на етапі ослаблення карантину там виникли нові спалахи захворювань.
  4. Країни, в яких спостерігається інтенсивна передача вірусу. Це відбувається по всій Америці, Південній Азії і в кількох країнах Африки.

За словами Гебреєсуса, епіцентр коронавірусу все ще знаходиться в Південній і Північній Америці.

Очільник ВООЗ вважає, що занадто багато країн рухаються в неправильному напрямку. І, попри надію створення вакцини, необхідно зосередитися саме на використанні інструментів для придушення передачі вірусу.

Наразі Всесвітня організація охорони здоров’я розглядає докази можливості повітряної передачі коронавірусу, який викликає захворювання COVID-19. Найближчим часом організація представить доповідь з усією відомою інформацією.