Відсоток тих, хто працює з ковідом і вже перехворів – 80-90%. Чи будуть медики вакцинуватись?

Чи будуть медики вакцинуватись? Перед тим, як відповісти на це питання, я хочу прокоментувати твердження, що медики в групі ризику.

Про це розмірковує на своїй Фейсбук-сторінці лікар Дубровський.

Чи це дійсно так? ▪ Звісно, дуже приємно, коли в першу чергу подумали про медпрацівників. Це виглядає благородно та, з першого погляду, раціонально. Медики на передовій, і їм першим потрібен захист.

✖ Але. Велике “але”. Чи усвідомлюють організатори вакцинальної програми, що більшість медиків вже перехворіли? Особливо персонал ковідних госпіталів, екстреної допомоги, сімейні лікарі. Відсоток тих, хто працює з ковідом і вже перехворів, на мій погляд, не менше 80-90%. Їх дійсно треба вакцинувати? Питання риторичне.▪ Йдемо далі. Медики, які не хворіли, але працюють з ковідними хворими.

✖ Станьте на місце кожного з цієї групи. Якщо імунна система конкретно цих людей дозволяє працювати з ковідом майже цілий рік і не хворіти... Навіщо її чіпати??? Такій імунній системі треба лише здивуватись та порадіти за медпрацівників. Їх треба вакцинувати? З якою метою?

✖ Просуваємось ще далі. СПРАВЖНЯ група ризику, яка дійсно є такою по визначенню: медики, які не хворіли та мають супутні серйозні хронічні захворювання. Та й ще, скоріш за все, не працювали на пряму з ковідом. ЇМ ПОТРІБНО ВВОДИТИ ВАКЦИНУ? Звісно. Однозначно. Тут немає заперечень. 🤦‍♂️ Але. Знову це кляте "але"... ▪ Люди, відповідальні за вакцинацію в Україні, ЗРОБИЛИ ВСЕ, щоб медики не довіряли та з побоюванням ставились до завезеної Covishield!

✖ Що це за вакцина? Чому Україна отримала не брендові, більш-менш перевірені та впроваджені в світі вакцини, а щось невідоме? Чому реєстрація відбулась з порушеннями чинного законодавства? Чому зобов'язання на цей продукт оформлено на якогось студента індуса? На скількох добровольцях було випробування, лише на 1-1,5 тисячах? Чи перевіряли вакцину на групі літніх людей? ▪ Чому... Чому... Чому...

✖ Чому в нашій країні постійно серйозні речі та справи вирішуються як попало, поспіхом, в останню чергу? Можливо, Covishield – нормальна, безпечна вакцина. Але як нам зараз в цьому впевнитись? Повірити на слово? Та кому вірити❓▪ МЕДИКИ НЕ Є АНТИВАКЦИНАТОРАМИ. І ніколи ними не були. Але для того, щоб вакцинуватися, треба бути впевненим, що завезений продукт БЕЗПЕЧНИЙ. А роблять навкруги у нас все так, щоб вакцинальній програмі не довіряли.