Від добровільного до обовʼязкового: в уряді пояснили новий підхід щодо вакцинації вчителів

В Україні вакцинація вчителів відтепер буде обов’язковою. Відповідне доручення Міністерства охорони здоров’я Кабінет Міністрів України підтримав під час засідання, передає Еспресо.TV.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, Європейський суд з прав людини підтримує таку ідею, тому МОЗ започатковує впровадження обов’язкової вакцинації проти COVID-19, зокрема для освітян, працівників міністерств та місцевих ОДА.

“ЄСПЛ підтвердив, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах і не суперечить конвенції про захист прав людини”, – зазначив він.

Стаття №12 закону України про захист населення передбачає, що працівники окремих професій, які можуть поширювати інфекційні хвороби, підлягають обов’язковим щепленням проти таких хвороб, а вакцинація – це ефективний інструмент протидії COVID-19, додав Ляшко.

Міністр пояснив, що такий підхід передбачений статтею 12 про захист населення від інфекційних хвороб, відповідно до якої працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників або розповсюдження ними інфекційних захворювань, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що 99,2% летальних випадків внаслідок коронавірусної хвороби зафіксовані серед українців, які не вакцинувалися.