В Україні створено цивілізовані умови для проведення складних операцій з трансплантації, – Степанов

Сьогодні Уряд відкрив двері цілому напрямку у вітчизняній медицині. Кабмін підтримав постанову МОЗ «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині», написав на своїй сторінці Фейсбук Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Це перемога, над якою ми працювали спільно з нашими лікарями протягом останнього часу. Україна нарешті створила цивілізовані умови для проведення складних та наукоємних операцій з трансплантації.

Наші лікарі нарешті отримують можливість використовувати донорську шкіру. Це колосально спрощує лікування опіків будь-якої складності і дає набагато більші шанси на одужання пацієнтам.

Крім того знижується ризик зараження, ймовірність ускладнень з перебігом сепсису, а реабілітація стає дешевшою і менш болісною для пацієнтів.Не менш важливий аспект постанови – це створення ринку біоімплантів в Україні.

Упорядковується їх обіг, виготовлення та контроль якості. Ми започатковуємо умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантів, що знизить фінансове навантаження на медичну систему.

Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться. Це вкрай важливо і в аспекті соціальної реабілітації наших військових та ветеранів АТО/ООС, людей, які отримали травми в аваріях та виробництвах.

Постанова має також і серйозний економічний ефект, оскільки створює цілу наукоємну галузь економіки з сучасними виробництвами та робочими місцями спеціалістів високого класу. Наші лікарі не їхатимуть за кордон в пошуках кращої долі, а матимуть всі умови для успішної самореалізації в Україні.

Україна нарешті стає повноправним гравцем на світовому ринку трансплантації і переконаний, створить серйозну конкуренцію іноземним виробникам", - написав у дописі Максим Степанов.