В Україні посилять карантин. Стало відомо про обмеження, які запровадять

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що 6-12 вересня кількість нових випадків захворювання зросла на 6 тисяч, а кількість шпиталізацій — на 1,5 тисячі. Кабінет міністрів оголосив, що найближчім часом будуть внесені зміни до “карантинної” постанови.

Як ідеться у повідомленні уряду, спостерігаються високі темпи зростання нових випадків у Чернівецькій, Волинській, Львівській і Тернопільській областях. Також у цих регіонах швидко зростає завантаженість ліжок із киснем, а кількість шпиталізацій за тиждень збільшилась на 60%.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запропонував, щоб обмеження "жовтої" та "червоної" зони епідемічної небезпеки не поширювалися на ті заклади господарювання, у яких колектив і відвідувачі мають ковід-сертифікат, що засвідчує вакцинацію, дійсний протягом 72 годин негативний ПЛР-тест або довідку про перенесену протягом останніх кількох місяців коронавірусну хворобу.

"Це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність", — зазначив Ляшко.

Своєю чергою, Шмигаль наголосив на важливості вакцинації колективів закладів освіти для того, щоб убезпечити дітей від хвороби під час навчання.

"Надзвичайно важливо прискорити темпи вакцинації вчителів та інших працівників закладів освіти. Профільні міністерства мають активно пропрацювати цю тему з регіонами, адже вже найближчим часом країна перейде до жовтої зони", — сказав Шмигаль.

У МВС повідомили, що правоохоронці активізують перевірки щодо можливого підроблення сертифікатів вакцинації.

  • Зазначимо, за добу 12 вересня COVID-19 виявили у 1205 людей, серед нових хворих 149 дітей та 23 медики.
  • Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що через погіршення ситуації з COVID-19 Україна перейде в "жовту" зону найближчим часом.