В Україні послуги з екстренної медичної допомоги надаватимуть за новими тарифами

Національна служба здоров’я України з 1 липня підвищила тарифи на надання послуг з екстреної меддопомоги, лікування гострого інфаркту та інсульту.

Як повідомляє пресслужба НСЗУ у Facebook, наступного тижня, після того, як медзаклади прозвітують за другий квартал, розпочнеться процес укладання додаткових угод з ними на надання цих послуг за новими тарифами.

Зазначається, що нові тарифи діятимуть на послуги, які надаватимуться з липня.

Крім того повідомляється, що через продовження карантину, до 1 жовтня продовжено виплати медзакладам за глобальним бюджетом за пакетами “Хірургічні операції у стаціонарних умовах” та “Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій”. Тобто, до 1 жовтня медзаклади за цими пакетами послуг отримуватимуть 100% фінансування за глобальним бюджетом.

За даними відомства, передбачено укладання договорів НСЗУ про перехідне фінансове забезпечення медзакладів, які за даними Держказначейства у І кварталі 2020 року за механізмом медичної субвенції отримали фінансування більше, ніж за Програмою медичних гарантій.

Для укладання таких договорів медзаклади мають подати до НСЗУ плани розвитку своїх закладів, затверджених їх власниками або госпітальними радами за формою, затвердженою МОЗ, яка зараз знаходиться у розробці.