Україні “загрожує” новий штам коронавірусу, значно небезпечніший за попередні

Фото ілюстративне

Стало відомо про новий вірус “індійський” штам коронавірусу, який може становити для України значну небезпеку, оскільки кількість хворих у випадку його потрапляння з-за кордону різко зростатиме.

Про це заявив лікар-інфекціоніст, викладач школи охорони здоров’я НаУКМА Володимир Курпіта в інтерв’ю виданню “Обозреватель“.

Кажучи про реальну кількість українців, які перехворіли на коронавірус, лікар пояснив, чому встановити її надто важко. Для цього, як зазначив Курпіта, потрібно провести спеціальні дослідження з виявлення антитіл у населення, незалежно від того, перехворіли вони чи ні.

"Для мене більш небезпечною є історія, коли до України прийде "індійський" штам. Якщо це станеться на початку червня – матимемо шалену захворюваність протягом усього літа. Це значно небезпечніше, ніж великодні свята, які йдуть на тлі штамів, що вже циркулюють в Україні", - пояснив він.

Що стосується способів уникнення небезпечного штаму, то Курпіта навів приклад інших країн щодо обмежень при перетині кордону. "Нідерланди, незважаючи на велику кількість вакцинованих, досі застосовують жорсткі вимоги для приїжджих. Це зроблений ПЛР-тест за 24 години до в’їзду або 2 тижні самоізоляції в готелі після", - уточнив він.