Україна посідає друге місце у світі за поширеністю туберкульозу, – ВООЗ

фото: Укрінформ

Пандемія коронавірусу може вплинути на ситуацію з захворюваністю. Пацієнти з туберкульозом перебувають в групі ризику. Як протистояти інфекціям?

Про це йдеться на сайті Національної служби здоров’я України.

За даними ВООЗ, Україна посідає друге місце у світі за поширеністю туберкульозу з широкою лікарською стійкістю. Зважаючи на актуальність проблеми для України, медичні послуги з діагностики та лікування туберкульозу увійшли до Програми медичних гарантій – переліку послуг, які держава гарантує пацієнту.

Програма медичних гарантій у повному обсязі стартувала з 1 квітня.

 «В Україні на сьогодні спостерігається стабілізація ситуації з поширенням туберкульозу. Водночас залишається проблема мультирезистентних форм. Пандемія коронавірусу, що накладається на високі рівні поширення туберкульозу, може мати тяжкі наслідки. Про це свідчить досвід Китаю, який успішно протидіє епідемії COVID-19. Водночас, в цій країні виникли проблеми з діагностикою туберкульозу та забезпеченням лікування цієї хвороби. Під час пандемії коронавірусу хворі з туберкульозом входять до групи ризику. Вони вже мають ураження легеневих тканин. Для цих пацієнтів найголовніше - самоізоляція вдома.  Для нас, медиків, важливо  організовувати дистанційне лікування під контролем та безперебійне забезпечення  хворих на туберкульоз необхідними ліками. Саме над цим ми активно працюємо. Ми зараз переформатовуємо свою роботу для того, щоб жоден з наших пацієнтів не був відірваний від лікування на період пандемії коронавірусу», - розповіла головна лікарка Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Одеської облради Світлана Єсипенко.