Україна отримуватиме майбутню вакцину проти Covid-19 декількома траншами, – МОЗ

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що Україна отримає від COWAX вакцину від коронавірусу кількома партіями. Перший транш складатиметься з 1,2 млн доз.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

“Планується, що Україна отримуватиме майбутню вакцину проти COVID-19 декількома траншами. Обсяг першого траншу, наданого COVAX, становитиме майже 1 млн 200 тис. доз”, – приводить слова голови МОЗ пресслужба міністерства.

До 27 листопада буде підписано технічну потребу від України. Наступний крок — підписання умов співпраці до 7 грудня. Про це було зазначено під час закритої онлайн-конференції.

Міністерство охорони здоров’я України очікує на механізм отримання вакцин проти COVID-19, що їх надалі забезпечуватиме COVAX, та подальші плани Програми щодо відповідної допомоги країні.

За планом GAVI, Україна зможе отримати безкоштовні вакцини проти COVID-19 обсягом, що приблизно дорівнює 20% від загальної кількості населення країни, тобто біля 8 млн доз. Ці вакцини надаватимуться Україні у рамках програми COVAX Facility, яка займається забезпеченням вакцинами, що наразі знаходяться у стадії розробки.

За ініціативою Міністерства охорони здоров’я Україна стала учасником GAVI, Глобального альянсу з вакцин та імунізації. На сьогодні у світі розроблено та проходять дослідження три види вакцин: інактивовані вакцини з вірусними білками, живі рекомбінантні (векторні) вакцини і генні вакцини (мРНК-вакцини).

За даними ВООЗ, 10 вакцин проходять ІІІ фазу клінічних досліджень.

Донорами ініціативи COVAX виступили Австралія, Канада, Європейська комісія, Франція, Німеччина, Італія, Японія та Корея. Також COVAX ефективно співпрацює зі Світовим банком.