Україна готується до закупівлі нових швидких тестів: до чого це може призвести

Україна готується до оновлення протоколу тестування на COVID-19 і закупівлі нових швидких тестів за методикою виявлення антигену.

Про це на брифінгу розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Україна завершила переговори з європейським відділом ВООЗ щодо оновлення протоколу тестування на COVID-19. Головна причина — поява нової технології швидкого тестування шляхом виявлення антигену. Наразі ця технологія пройшла всі перевірки, у Сполучених Штатах швидкі тести на антиген COVID-19 вже виробляють чотири різні компанії. Україна готується до закупівлі цих тестів і веде переговори з виробниками”, — повідомив Ляшко.

Зміни у протоколі тестування на COVID-19 торкнуться впровадження тестів за методикою виявлення антигену і тестування за методикою ПЛР для контактних осіб на самоізоляції. Зокрема, МОЗ впровадить можливість дострокового завершення терміну самоізоляції контактних осіб в разі негативного ПЛР-тесту, зробленого на 7-9 день самоізоляції, що дозволить припинити її, не чекаючи 14 днів.

Головний санітарний лікар відзначив значний приріст можливостей до проведення тестів на COVID-19 в останні місяці.

“Станом на сьогодні в Україні роблять близько 125 тисяч тестів на COVID-19 на тиждень. На початку червня максимальний показник сягав 62 тисячі тестів на тиждень”, — пояснив Ляшко.

  • В Україні за останню добу підтвердили 2 495 випадків інфікування коронавірусом

Зазначимо, в Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тест-системи та експрес-тести. Перші використовують лише у лабораторіях. Забір матеріалу в людини береться з носа. Експрес-тести можуть проводити будь-які лікарні. Для цього у людини забирають капілярну або венозну кров. 

Перший вид тестування вважають більш точним, оскільки він працює з ДНК за допомогою Полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Другий вид виявляє лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працює з антитілами – це білкові сполуки, які виробляє організм у відповідь на вірус.