У ВООЗ піддали сумніву ефективну дію одного з препаратів, який застосовують у лікуванні коронавірусу

фото: arstechnica.com

Дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я виявило, що противірусний препарат “Ремдесивір” практично не впливає як на шанси людини пережити хворобу на COVID-19, так і на тривалість лікування.

Про це повідомляє ВВС.

У дослідженні ВООЗ було оцінено чотири потенційні препарати для лікування COVID-19, включаючи “ремдесивір” та гідроксихлорохін, аутоімунний препарат інтерферон та комбінація ВІЛ-препаратів “лопінавіру” та “ритонавіру”.

Всього препарати протестували на 11 266 дорослих пацієнтах у 500 лікарнях більш ніж у 30 різних країнах. Результати свідчать про те, що жоден з цих методів лікування не має суттєвого впливу на смертність або тривалість часу, проведеного хворими на COVID1-19 в лікарні.

Результати дослідження ВООЗ суперечать попередньому дослідженню компанії-виробника "ремдесивіру" Gilead, за підсумками якого повідомили, що лікування "ремдесивіром" скорочувало час відновлення хворих на п'ять днів у порівнянні з пацієнтами, яким давали плацебо. У досліджені Gilead взяли участь близько 1000 пацієнтів.

"Дані, опубліковані ВООЗ, виглядають суперечливими у порівнянні з більш надійними доказами багатьох рандомізованих, контрольованих досліджень, опублікованих у рецензованих журналах, що підтверджують клінічну користь "ремдесивіру". Ми стурбовані тим, що дані дослідження ВООЗ не пройшли суворий огляд, необхідний для конструктивного наукового обговорення, особливо з огляду на обмеження проєкту", – зазначили представники Gilead Sciences Inc.