“У цілих родин “згоряють” органи, штам “Дельта” почав “гратися” зі симптомами”: подробиці як вірус діє

Фото з вільних джерел

Штам “Дельта” вкрай швидко передається від людини до людини, викликаючи важкі симптоми і ускладнення. Лікарі постійно наголошують на підвищеній агресивності та підступності мутованого вірусу. Часто серйозні симптоми у хворого проявляють вже тоді, коли легені встигли зазнати страшного ураження.

“У попередні хвилі люди переважно інфікувалися на роботі або у громадських місцях, а тепер, за епідемічним розслідуваннями, бачимо, що найчастіше заражаються родичі від родичів. Досить часто заражаються саме від дітей”, – підтвердив завідувач відділу Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороби Юрій Падурару.

Як інформує “Molbuk“, у родині письменниці та волонтерки Христі Венгринюк на коронавірус перехворіли всі в сім’ї. Майже одночасно позитивними ПЛР-тести виявилися у мами, тата, двох бабусь, у неї та її чоловіка.

“Навіть не можу сказати, хто з нас перший захворів. Ми вперше хворіли на коронавірус, у попередні хвилі нас це оминуло. Якось в один момент у нас всіх підвищилася температура, лише у чоловіка симптоми з’явилися через чотири дні. Дуже погано почувалися тиждень, у всіх була пневмонія.

Найлегше хворобу перенесли я та мама, у чоловіка були класичні симптоми – зник запах та нюх. Найважче хворобу переніс тато, він потрапив до лікарні. Лікарка мені розповіла, що саме люди віком 50 років наразі хворіють найважче. Хвороба тримала нас майже два тижні. Ще досі відходимо, бо відчувається слабкість. І це при тому, що ми всі були вакциновані двічі AstraZeneka”, – розповіла Христя Венгринюк.

Валентин Кучерявий із села Рингач теж розповів, як хворіли усі разом – він, дружина та син – і лише нещодавно одужали.

“У мене в сім’ї усі захворіли в середині жовтня. Я спочатку відчув слабкість. Звернувся до сімейної лікарки Христини Сікори, яка працює у Новоселицькій амбулаторії. Вона одразу призначила мені ПЛР-тест, і він виявився позитивним. Наступного дня схожі симптоми вже з’явилися у дружини та сина. У лікарні рентген показав бронхіт у мене та сина і двобічну пневмонію в дружини. Лікарка призначила нам лікування вдома, бо в лікарні в Новоселиці не було вільних місць.

Я найважче переніс хворобу. У мене постійно стрибала температура, підвищувався тиск, почувався дуже втомленим.

Я не міг триматися на ногах, нічого не їв і навіть із ліжка не вставав. Так тривало майже тиждень.

Лікарка призначила нам антибіотики. Усі ліки приймали під пильним контролем Христини Василівни, вона завжди нам телефонувала, цікавилася станом здоров’я. Ми постійно міряли тиск, сатурацію і лікарка усі ці показники дуже контролювала. Минулого тижня нам прийшли повторні результати ПЛР-тесту – вони вже негативні. Добре, що це все закінчилося, і дуже дякуємо нашій лікарці Христині Сікорі”, – каже Валентин.

У сім’ї Христини Палагнюк хворіли батьки та сестра.

“Мої батьки на ковід захворіли близько місяця тому. Ми з братом тоді були в Чернівцях, нас це оминуло. Першим захворів тато. У нього все почалося дуже раптово – у вівторок не було ще жодних симптомів, а вже в середу підвищилася температура, боліло горло і почався нежить. Думали, що це звичайна застуда. Але через кілька днів розпочався кашель, а тоді захворіла і мама.

Тоді зрозуміли, що це незвичайна застуда. Після цього здали тести, які підтвердили коронавірус. Нюх і смак зникав тільки у мами, вона під час хвороби була дуже слабкою. Хоча температура у неї не піднімалася вище 37,5. Сестра перенесла все найлегше – у неї був нежить і лише одного дня температура піднялася до 37. На щастя, відбулися без ускладнень. Але після коронавірусу батьки пішли вакцинуватися”, – розповіла Христина.