У Pfizer розповіли про необхідну кількість щеплень проти Сovid-19

Фото з вільних джерел

Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що впродовж року вакцинації людям ”швидше за все” знадобиться третя додаткова доза вакцини проти COVID-19  задля формування повноцінного імунітету організму. Також він припустив, що в майбутньому людей може очікувати щорічна вакцинація проти коронавірусу. У ВООЗ зазначили, що дослідження для підтвердження цього твердження ще тривають.

Як повідомляє CNBC, генеральний директор Pfizer заявив на відеоконференції CVS Health 1 квітня, запис якої було оприлюднено 15 квітня, про велику вірогідність того, що щеплення можуть проводити трьома дозами: “Ймовірний сценарій полягає у тому, що ймовірно виникне потреба у третій дозі (вакцини проти коронавірусу — ред.): десь між шостим та дванадцятим місяцями, а потім, ймовірно, може проводитися щорічна ревакцинація, але ці дані ще потрібно підтвердити. І знову ж таки, варіанти (коронавірусу — ред.) відіграватимуть ключову роль у цьому”.

За його словами, зараз є нагальна необхідність вакцинувати людей, які можуть бути найбільш сприйнятливими до вірусу.

За словами глави Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіх та, наразі організація не розглядає питання рекомендації щеплення трьома дозами вакцини Pfizer

"Беручи до уваги нагальність питання, поки що мова йде про дві дози вакцини (Pfizer — ред.). Якщо говорити про так звані бустерні, треті дози вакцини — дослідження з цього приводу ще тривають", – сказав Хабіхт.

В подальшому, за його словами, ВООЗ братиме до уваги рекомендації виробників вакцин щодо необхідної кількості щеплень після проведених досліджень. Він додав, що для України зараз має бути пріоритетом забезпечити тих громадян, які отримали перше щеплення, другою дозою вакцини.

Що відомо про вакцину Pfizer-BioNTech

Вакцина Comirnaty Pfizer/BioNTech розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Міжнародна непатентована назва — "Тозінамеран". Щеплення проводять у США, Великій Британії, Канаді, країнах ЄС та у низці інших країн. 

У Pfizer заявили про ефективність своєї вакцини у 91%. Поруч з цим, запевняють, що ефективність зростає до 95% у випадку ускладнень захворювання протягом шести місяців після другої дози щеплення. Дані Pfizer базувались на понад 12 тисячах вакцинованих осіб, однак дослідники вважають, що для визначення того, чи буде надійним захист через пів року — потрібно провести більше досліджень.