У Норвегії перевіряють причини смерті літніх людей після щеплення вакциною Pfizer

фото: Deutsche Welle

Про це повідомило Норвезьке агентство з лікарських засобів. Всього таких випадків є 23. Станом на 14 січня в Норвегії офіційно зареєстрували 23 повідомлення про смерть людей, яким робили щеплення вакциною Pfizer.

У попередніх звітах йдеться, що 13 смертей можуть бути пов’язаними з побічними ефектами, які викликали ускладнення у важкохворих, інформує 5 канал.

За оцінкою норвезьких фахівців, у 13 випадках побічні ефекти після вакцинації могли викликати загострення хвороб та спричинити важкий перебіг захворювання у ослаблених людей похилого віку.

Директор Норвезького агентства з лікарських засобів Штейнар Мадсен у коментарі норвезькій телекомпанії NRK повідомив, що усім померлим було понад 80 років, деяким з них – за дев’яносто.

З огляду на нові дані, Норвегія скоригує поради щодо застосування вакцини для вразливих категорій населення.

Мадсен підкреслив, що побічні ефекти трапляються дуже рідко і багато тисяч літніх людей були прищеплені без будь-яких побічних ефектів.

“Нас це не бентежить. Цілком зрозуміло, що ці вакцини мають дуже малий ризик, за невеликим винятком для найбільш вразливих пацієнтів”, – наголосив він.