У МОЗ розповіли, яка ситуація із захворюваністю на Covid-19 в Україні

З 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, міністерство охорони здоров’я (МОЗ) припинило інформувати про ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію, зосередившись на питаннях, пов’язаних з допомогою постраждалим внаслідок бойових дій та на медичному забезпеченні потреб українців.

Проте, хоча тема ковіду і відійшла на другий план, епідеміологічній моніторинг в Україні все ще ведеться – там, де це можливо, розповіли DW в Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ) при МОЗ. Про це повідомляє Українська служба DW.

COVID-19 проводиться без змін та в повному обсязі. У регіонах, де точаться бої, моніторинг проводять лише у тих районах, в яких це можливо. Проте наразі ЦГЗ отримує дані з усіх адміністративних територій України, розповіла керівниця організації епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко.

За період з 7 по 13 березня (це нині найсвіжіші дані, надані ЦГЗ), в Україні було виявлено 31 401 нових випадків COVID-19. За даними ЦГЗ, одужали за цей період більше 150 тисяч людей. 505 людей з підтвердженим діагнозом COVID-19 померли.

Загалом, за даними ЦГЗ, за час війни в Україні з підозрою на коронавірусну інфекцію чи вже з підтвердженим діагнозом госпіталізувати 13 782 людини. Крім того, за період з 24 лютого до 14 березня в Україні було зроблено більше 175 тисяч щеплень від COVID-19, повідомляють у ЦГЗ.