У МОЗ пояснили, чи до хворого приїде “швидка” під час комендантської години

Фото з вільних джерел

“Швидка” продовжує працювати цілодобово і виїжджає на виклики навіть під час комендантської години. Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Проте пацієнтам слід пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги, зазначили в МОЗ.

  1. Телефонувати на номер 103 варто, коли йдеться про загрозу життю та здоров’ю людини. Про це можуть свідчити проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі.
  2. Диспетчер “швидкої” спілкується з абонентом і ухвалює рішення щодо подальших дій. Якщо є відповідні підстави, він направляє бригаду до пацієнта. Якщо ж таких підстав немає, то проконсультувати можуть телефоном.
  3. Рішення щодо необхідності госпіталізації ухвалює лікар бригади “швидкої” на основі наявних симптомів у конкретного пацієнта.
  4. Бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. Під час повітряної тривоги можлива затримка у виїзді бригади.
  5. В умовах активних бойових дій “швидка” може не виїхати за викликом. Йдеться про так звану “червону зону”, коли можливість надати медичну допомогу відсутня через інтенсивні обстріли.

“Тому громадянам варто бути уважними й не нехтувати сигналами повітряної тривоги, а за можливості евакуюватись із зон, де тривають інтенсивні обстріли. Адже перебуваючи у безпеці ви зменшуєте навантаження на лікарів та роботу екстрених служб”, — зазначили в МОЗ.