У хворих на Covid-19 з’являються нові симптоми: чому вірус мутує?

На сьогодні існує вже більше 6 тисяч мутацій коронавірусу.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Андрій Бондаренко, професор Харківського національного медичного університету.

“Ми ще недостатньо знаємо про цю хворобу. Крім того, вірус швидко мутує. На сьогодні вже маємо більше 6 тисяч його мутацій. Він пристосовується до наших рецепторів, змінюється симптоматика.

"Що ми мали в Ухані в листопаді-грудні 2019 року і що бачимо сьогодні в європейських країнах? Інша клінічна картина. Якщо ми візьмемо відомі дані з Китаю на березень 2020-го, то не побачимо інформації про аносмію, тобто втрату нюху у пацієнтів, як і втрати смакових відчуттів. А зараз це вважається одним з основних симптомів, що розвивається при ковіді. Китайці зовсім не описували, що є ураження кон’юктиви ока, в європейських країнах це трапляється. В Ізраїлі взагалі видали посібник про висипання при коронавірусі. Звісно, важко сказати, висипання – це симптом, чи прояв якоїсь супутньої патології, що була в пацієнта до ковіду та проявилася під час захворювання, і в Україні ми не бачимо такої кількості якихось висипань. З другого боку, там може циркулювати інший вірус", - розповів Бондаренко.

Також науковець розповів, що ПЛР-тести виявляють коронавірус всього у 40% інфікованих.

За словами експерта, біоматеріал з носоглотки може допомогти виявити вірус всього у 40% інфікованих, адже вже за 5 днів хвороби його нема на слизових оболонках носа та горла.

"ПЛР-тест – дуже чутливий і специфічний. Матеріал для нього береться з носа та горла, де вірус є перші 5 днів. Потім вірус опускається нижче. Для того, щоб стовідсотково підтвердити діагноз, потрібен вже бронхіальний секрет. Вже доведено, що за біоматеріалом з носоглотки підтвердити наявність вірусу можна лише в 40% інфікованих. Власне, тому за останніми наказами МОЗ лікарі мають право ставити діагноз за клінічною картиною без підтвердження ПЛР-методом", – каже лікар.