У двох країнах світу виявлені підробні вакцини Pfizer

Фото з вільних джерел

У Мексиці та Польщі були виявлені підробні вакцини від COVID-19 виробництва Pfizer/BioNTech.

Як повідомляє ABC News, цю інформацію підтвердила пресслужба компанії.

“Ми усвідомлюємо, що в такому середовищі, яке підживлюється простотою і зручністю електронної комерції і анонімністю, що надається Інтернетом, буде збільшуватися поширеність шахрайства, підробки та іншої незаконній діяльності, пов’язаної з вакциною і ліками проти COVID-19”, – сказав виданню прессекретар Pfizer.

Флакони були вилучені представниками влади в ході окремих розслідувань. Результати проведених компанією тестів підтвердили, що вони містять підроблену вакцину.

За даними ABC News, у Польщі у флаконах із підробною вакциную був виявлений "косметичний продукт". Найімовірніше, це був засіб для лікування зморшок, повідомляє The Wall Street Journal. Нині Pfizer співпрацює із владою країни з цього питання.

Як повідомляє WSJ із посиланням на Pfizer, флакони, виявлені в Мексиці, також мали підробне маркування. За словами міністра охорони здоров'я штату Нуево-Леон доктора Мануеля де ла Про Кавасоса, флакони, знайдені в певних холодильниках в пляжному стилі, мали номери партій, відмінні від тих, що були відправлені в штат, і неправильний термін придатності. За даними видання, загалом близько 80 осіб у клініці в Мексиці отримали підроблену вакцину, ціна якої сягає близько 1000 доларів за дозу. Водночас польська влада заявила, що жоден мешканець країни не встиг отримати підроблену вакцину, яка була своєчасно вилучена у помешканні зловмисника.