У чотирьох країнах агресивне поширення короновірусного штаму “Дельта”: МОЗ закликає утриматися від поїздок туди

Фото ілюстративне

Міністерство закордонних справ закликало українців утриматись від поїздок до чотирьох країн світу через поширення у них збудника COVID-19 штаму “Дельта”, вперше зафіксованого на території Індії.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

“У зв’язку зі стрімким поширенням нового, агресивнішого штаму коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта”, з метою захисту здоров’я населення України та забезпечення контролю над епідемічною ситуацією в нашій державі, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до країн, де спостерігається найбільший спалах зазначеного різновиду COVID-19″, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, міністерство радить не відвідувати Індію, Велику Британію, Португалію та Росію. МЗС рекомендує дотримуватись таких обмежень до повної стабілізації епідеміологічної ситуації у цих країнах.

Водночас громадянам, які нині перебувають на території зазначених країн, радять дотримуватися протиепідемічних вимог та інструкцій представників компетентних органів країни перебування, а у разі появи симптомів респіраторного захворювання – невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів.

У МЗС попередили, що до людей, які прибувають до України із зазначених вище країн, можуть бути застосовані додаткові карантинні обмеження.

  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19 "Дельта", раніше виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • Велика Британія на чотири тижні відклала пом'якшення карантину.
  • Європейська рада зняла обмеження на подорожі в межах ЄС для іноземців, які мають COVID сертифікати.
  • За останніми даними, штам "Дельта", вперше виявлений в Індії, вже зафіксований у 74 країнах і продовжує швидко поширюватися.
  • Станом на 23 червня варіант COVID-19 "Дельта плюс", також відомий як "непальський штам", виявили у дев'ятьох країнах світу. Вчені вважають, що він більш заразний та стійкий до вакцин.