“Тільки це здатне врятувати нас від штаму “Омікрон”: як медики України готуються до можливого потрапляння вірусу

Фото з вільних джерел

Штам “Омікрон” продовжує стрімко поширюватися світом. Медики України готуються до можливого потрапляння нового варіанту вірусу на територію нашої країни. Дослідники заявляють про особливу заразність штаму. Також є підозри, що людство може опинитися беззахисним перед загрозою.

Як інформує “Obozrevatel“, глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що низький рівень охоплення населення вакцинацією і тестуванням є “рецептом” для появи нових варіантів COVID-19 і їхнього поширення. Йдеться і про штам Омікрон, який виявлено вже у багатьох країнах світу.

За словами фахівця, зупинити його розповсюдження можуть уже відомі всім методи стримування коронавірусу, а зокрема – вакцинація.Напередодні ВООЗ оприлюднила суворі попередження про небезпеку її ігнорування.

"В усьому світі ми маємо токсичну суміш із низьким рівнем охоплення вакцинами та дуже низьким рівнем тестування – рецепт для появи і посилення варіантів. Нам потрібно використовувати інструменти, які ми вже маємо, щоб запобігти передачі та врятувати життя від Дельти. І якщо ми це зробимо, то також зможемо запобігти передачі й врятуємо життя від Омікрону", – висловив переконання Гебреєсус.

Зауважимо, що новий штам COVID-19, про який лише близько тижня тому вперше повідомили у Південній Африці, швидко розповсюдився всіма континентами. Експерти наголошують, що це погіршило економічні прогнози й посилило побоювання щодо ще однієї важкої зими в умовах пандемії.