Стало відомо, що містить вакцина від Covid-19 і чи є вона безпечною

фото: Українська правда

Тиждень тому британська влада схвалила вакцину спільного виробництва американської Pfizer і німецької BioNTech для масового застосування. Багато британців хочуть вакцинуватися якомога швидше, тоді як інші побоюються вводити у свій організм невідомий препарат.

Що у її складі?

Pfizer/BioNTech (а також Moderna) – вакцини на основі матричної РНК, що містять фрагмент генетичного коду вірусу, який викликає у людини імунологічну відповідь, пише ВВС Україна.

Вони не змінюють клітини людини, а просто дають організму інструкції, як формувати імунітет до Covid.

Вакцина Oxford/AstraZeneca містить генетичну інформацію зовсім іншого вірусу, нешкідливого для людини, який, потрапляючи в організм, виробляє білок SARS-CoV-2, що викликає Covid-19.

Іноді вакцини містять інші інгредієнти, наприклад алюміній, що підсилюють імунологічну відповідь організму і сприяють формуванню імунітету.

Чи є вакцина безпечною?

Якщо лабораторні дані про безпеку вакцини – позитивні, вчені можуть почати перевірку її ефективності.

Для цього запрошують чимало волонтерів. Приміром для тестування Pfizer/BioNTech залучили близько 40 000 людей.

Половині з них дають вакцину, а іншій половині – ін’єкцію плацебо. Дослідникам і учасникам не повідомляють, хто до якої групи належить, поки результати не будуть проаналізовані, щоб уникнути необ’єктивності.

Всі роботи та висновки проходять незалежну перевірку.

Випробування вакцини від Covid відбуваються із запаморочливою швидкістю, але вони не оминули жоден з цих етапів.

Тестування вакцини Oxford/AstraZeneca припинили, щоб з’ясувати, чому один з тисяч волонтерів помер. Щойно зрозуміли, що це не пов’язано з вакциною, тестування відновили.