Стало відомо, коли в Україні з’явиться вакцина від Сovid-19

У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що Україна може отримати перші дози вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року.

Про це у коментарі Deutsche Welle повідомив голова Офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

За словами посадовця, Україна отримає вакцину проти COVID-19 в межах Фонду глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX), створеного Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та кількома урядами.

"Уряд України вже висловив зацікавленість бути частиною механізму COVAX і наразі працює над національними документами, щоб задовольнити всі вимоги. Україна також зараз вирішує питання щодо визначення груп ризику, які слід вакцинувати першими", – розповів виданню Хабіхт.

При цьому він не уточнив, хто є виробником зазначеної вакцини.

Також Хабіхт зауважив, що перший транш, який отримає Україна, становитиме близько 1,25 млн доз, що дорівнює 3% населення країни.

  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
  • За словами Ляшка, планується використання вакцини фірми AstraZeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу.
  • Вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування.
  • Управління з продовольства і медикаментів США повідомляло, що готове до закупівель вакцини від COVID-19 в разі, якщо її ефективність становитиме хоча б 50%.
  • ЄС підписав контракт на поставку 300 мільйонів доз вакцини від COVID-19