Стало відомо чи будуть у Києві впроваджувати локдаун

Фото з вільних джерел

Станом на 12 жовтня у столиці немає передумов для запровадження посилених карантинних заходів, але ситуація із поширенням коронавірусної інфекції погіршується.

Про це повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан, пише Суспільне.

Читайте також: “Вакцинація або негативний тест”: названо нові правила пасажирських перевезень

Він зазначив, що питання запровадження локдауну є"прерогативою органів центральної влади та Міністерства охорони здоров’я".

“На сьогодні не має передумов для запровадження заходів, які стосуються “червоної зони”, але є ситуація щодо погіршення епідеміологічної ситуації щодо коронавірусної інфекції та гострих респіраторних вірусних захворювань. Протягом вихідних днів, які будуть з 14 до 18 жовтня, можуть впасти статистичні дані щодо захворюваності, тому ми можемо прогнозувати ситуацію лише через тиждень”, — сказав Рубан.

За його словами, єдиним реальним способом запобігти запровадженню локдауну є вакцинація: “Якщо ми вакцинуємо мешканців на рівні 70%, а це більше мільйона осіб, плюс ті, хто у нас вже є (вакциновані - ред.), то у нас не буде потреби впроваджувати посиленні заходи”.

“Що стосується поточної ситуації, то можна сказати, що у нас спостерігається епідемія серед невакцинованих осіб, при цьому діють всі преференції вакцинованим особам. Тобто, бізнес, який вакцинований на 80%, він може працювати навіть в умовах “червоної зони”, — пояснив Рубан.

Він також прокоментував ситуацію щодо рівня заповненості ліжок для хворих на COVID-19. Вона, за його даними, коливається від 45 до 40 відсотків: “Це нормальна динаміка, тому що готувалися ці ліжка протягом усього літа, і кисневі точки, і реанімаційні ліжка також готувалися влітку. Тому сьогодні місто Київ достойно приймає цю хвилю, яка є. На сьогодні немає передумов для переходу в іншу зону епідеміологічної небезпеки".

  • Зазначимо, за добу 11 жовтня в Україні виявили 11 196 нових випадків коронавірусної хвороби, померли 352 особи, одужали 5419 пацієнтів.
  • У Києві підтвердили 628 нових випадків зараження коронавірусом, 25 осіб померли, ще 84 госпіталізували. Лідером за кількістю нових випадків став Солом‘янський район.