Скалецька розповіла у чому епідеміологи в Україні можуть помилятися: “Вакцин треба не обіцяних, а реально завезених”

Зоряна Скалецька

Як зазначила ексміністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька в програмі “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” на Україну чекають нові хвилі коронавірусу, причому скоріше, ніж очікувати —поки на нині немає масової вакцинації.

“Те, що ми бачимо меншу кількість виявлених випадків, може бути пов’язано зі зниженням поширення захворювання, а може бути — з тим, що менше людей звертається, хвороба може мати легший перебіг. Але ми не повинні розслаблятися, поки ми на сьогодні не маємо масової вакцинації, яка б покрила велику частину населення. Ми повинні розуміти, що будуть нові хвилі, лікарні потрібно продовжувати фінансувати та тримати їх готовими до великої кількості пацієнтів, і при цьому не забувати, що коронавірус нікуди не подівся.

На думку Скалецької через те, що люди не дотримуються карантинних вимог, зокрема не витримують дистанцію, це може привести до спалаху не восени, коли чекають епідеміологи, а влітку. Профільне міністерство може орієнтуватися на епідемічні прогнози, але якщо не звертати уваги на дотримання заходів і не контролювати їх, то ці прогнози можуть змінитися в бік погіршення", — сказала вона.

"Перспектива є, ми бачили черги під центрами вакцинації. З одного боку, це хороша практика, з іншого боку, зареєстрованих у "Дії" — всього кілька сотень тисяч, не мільйони. І на всіх них хотілося б, щоб вистачило вакцини. Стосовно того, щоб дійти до заявленого рівня, на сьогодні недостатньо вакцин в Україні. Думаю, якщо будуть створені необхідні висновки й в кожному обласному центрі відкриють потужні центри вакцинації, то потужності будуть нарощені. Необхідно і більшу кількість вакцин, не просто обіцяних, а реально завезених", — сказала вона.

0 0 голосів
Рейтинг публікації
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Lilija

Отправьте ее учиться. Может тогда она перестанет нести всякую чушь.