Шмигаль розповів чи впроваджуватимуть локдаун в Україні у найближчі тижні

Як розповів прем’єр Денис Шмигаль в інтерв’ю “РБК-Україна” локдауну в Україні не впроваджуватимуть, та адаптивний карантин, ймовірно, буде продовжений до серпня. Зараз він встановлений до 30 червня.

“Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня Незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом’якшення”, – заявив прем’єр-міністр.

 Читайте також: МОЗ оновило карантинне зонування в Україні: у «помаранчевій» зоні перебуває вісім областей

Він пояснив, що адаптивна модель карантину дає можливості: якщо показники захворюваності на коронавірус починають зростати, то обмеження вводяться автоматично, якщо ж ні - то країна живе в "зеленій" зоні". У разі, коли уряд побачить, що епідемію вдалося побороти, то карантин буде скасовано. У разі необхідності локдаун впроваджуватимуть в окремих областях.

Читайте також: Сovid-19 в Україні: захворюваність пішла на спад, проте не у всіх регіонах

"Тому будуть або не будуть нові локдауни, залежить від дисципліни, вакцинації й від того, як буде розвиватися ця пандемія взагалі в світі, будуть або не будуть з'являтися нові штами. Це основні показники, я думаю, що інших показників, які вплинуть на адаптивну модель карантину, немає", - уточнив прем'єр.