“Роздасть залишки”: Іспанія більше не буде замовляти вакцину AstraZeneca

Фото ілюстративне

Міністерство охорони здоров’я Іспанії вирішило відмовитися від подальших закупівель вакцини AstraZeneca та роздасть надлишки препарату іншим країнам.

Про це повідомляє видання The Local.

Рішення про відмову від подальших закупівель було прийнято після підтвердження регіональної влади в 17 автономних громадах країни, що вони мають необхідні дози для вакцинації решти людей вікової групи від 60 до 69 років, які отримали першу дозу вакцини AstraZeneca.

Іспанія прискорила темпи вакцинації цієї групи населення – єдиної, якій зруштою було виділено вакцину, вироблену Великобританією та Швецією, після невеликої кількості випадків, пов’язаних з побічними ефектами згустку крові.

З появою дельта-варіанту COVID-19 в Іспанії регіональні уряди запропонували другу дозу вакцини AstraZeneca для людей у ​​віці від 60 років, підвищивши рівень вакцинації з менше ніж 50% в кінці червня до 78% станом на 19 липня.

Втім, у країні, як і раніше, більше мільйона осіб у віковій групі від 60 до 69 років досі не отримали другу дозу AstraZeneca. За даними органів охорони здоров’я, наразі в Іспанії наявно понад 10 мільйонів доз вакцини AstraZeneca, чого цілком вистачає для завершення вакцинації. Залишки вакцин будуть передані на потребу ініціативи COVAX.

  • Іспанія вакцинувала проти COVID-19 понад половину населення.
  • Збудник COVID-19 штаму "Дельта" може долати імунну систему людського організму, уникаючи антитіл, націлених на певні частини вірусу, навіть у людей, які частково вакцинувалися або раніше перенесли захворювання.
  • Німецька компанія BioNTech, яка є одним із розробників вакцини від коронавірусу Pfizer, заявила, що ефективність їхньої вакцини справді знижується через 6 місяців після отримання двох щеплень.
  • Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю дозволило проводити третє щеплення вакциною від коронавірусу Pfizer особам зі слабким імунітетом. Раніше МОЗ країни заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 "Дельта" спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.