“Побічні фекти від щеплення – це нормально”: Степанов закликав людей вакцинуватись

Таким чином Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розвіяв міфи про нібито “кращі” чи “гірші” вакцини.

Вакцинуватись потрібно, каже міністр, не дивлячись на побічні ефекти, а вони будуть у кожного свої, йдеться на сайті МОЗ України.

Кінцевий механізм дії  всіх вакцин проти COVID-19 однаковий: сформувати у людини імунітет.  Відрізняється лише технологія виготовлення препаратів. Тому не варто чекати вакцину лише певного виробника, вважаючи, що інші – гірші. Про це в ефірі програми «Ранок з Україною» сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Дуже багато розмов про побічні ефекти, але вони є у всіх вакцин – і у Pfizer, і в AstraZeneca. І вони завжди будуть, бо вакцина – це імунобіологічний препарат. Побічні ефекти можуть бути різними – може бути почервоніння на місці щеплення, може підвищитися температура. Такі ж явища спостерігаються, коли ми робимо щеплення від грипу», – зазначив Максим Степанов.

Спільно з провідними інфекціоністами України МОЗ буде надавати детальні роз’яснення про всі можливі побічні дії вакцин, щоб суспільство було максимально поінформоване.

За словами Максима Степанова, вакцина Oxford/AstraZeneca (CoviShield) має ефективність від 70 до 80%. Це означає, що такий відсоток щеплених не захворіють на COVID. Певна кількість щеплених може інфікуватися, але перенесе хворобу легко чи навіть без симптомів, незалежно від віку чи супутніх захворювань.

«Це як з вітрянкою – всі знають, що в дитячому віці хвороба переноситься легше, а інша річ – у віці після 30 років, коли вже немає імунної відповіді організму. Коли ви робите щеплення проти грипу, ви також можете потім захворіти, але це буде зовсім інший перебіг хвороби, і почувати ви себе будете по-іншому», – наголосив міністр.