Одужання після коронавірусу: які проблеми зі здоров’ям можуть залишитися

У декого з пацієнтів, які одужали після COVID-19, китайські науковці виявили затемнення у легенях, що може свідчити про ураження цього органу. Добра новина: ймовірність повторно заразитися дуже низька.

Ці цифри дають надію: понад 80 тисяч людей на даний момент одужали після коронавірусної інфекції COVID-19. Це відбулося завдяки тому, що хвороба у їхньому випадку мала легкий перебіг чи середню тяжкість,  та/або тому, що їм надавалася кваліфікована медична допомога. Така кількість тішить, але, попри це, досі є порівняно небагато інформації стосовно того, як почуваються ці люди після свого одужання.

З великим полегшенням і радістю дехто, хто одужав, описує те, як їм вдалося пережити цей важкий час – фізично і, насамперед, психічно: лікування симптомів, жахаюча невідомість, виснажлива фаза ізоляції. Вони радіють тому, що після одужання отримали імунітет проти вірусу Sars-CoV-2.

Але до цього почуття полегшення часто додаються переживання за багатьох людей, які ще не інфікувалися вірусом і не мають досвіду боротьби з хворобою.

Цілковите одужання?

Протягом наступних місяців дослідники з’ясовуватимуть, чи матимуть пацієнти, що одужали після COVID-19, окремі відкладені у часі наслідки хвороби. Насамперед у фокусі перебувають легені. Оскільки новий збудник Sars-CoV-2 насамперед вражає внутрішні дихальні шляхи, інфіковані у випадку перебігу захворювання у тяжкій або середньої тяжкості формі здебільшого страждають на сухий кашель, задуху та/або пневмонію.