“Нюх і смак вже зникають рідше”: лікар розповів про нові симптоми і як змінився Сovid-19

Фото з вільних джерел

Мутація коронавірусу призвела до змін як у симптомах, так і у складності перебігу хвороби. Якщо порівнювати симптоматику на початку пандемії і зараз, то зміни очевидні. Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.

Як стверджує лікар-інфекціоніст Сергій Федоренко, на початку поширення коронавірусу в Україні одними із найбільш поширених симптомів та явною ознакою хвороби була втрата нюху і смаку. Зараз такі симптоми зустрічаються значно рідше. Натомість, ускладнився сам перебіг хвороби. Дедалі частіше у людей, які підхопили COVID-19, спостерігається лихоманка з температурою 39 градусів, чи навіть вище, а також сильна слабкість, яка, іноді, не дозволяє людині навіть вільно пересуватися по кімнаті, їй здається, що це надто складно і важко. У багатьох пацієнтів спостерігаються розлади травлення і нудота. У стаціонарних хворих почастішали випадки бронхопневмонії та розвитку міокардиту. 

"Є також ураження зі сторони центральної нервової системи. Це – дезорієнтованість в просторі та часі. Є навіть випадки психотичних реакцій", - зазначив лікар Сергій Федоренко. 

Ті, хто перехворіли коронавірусом безсимптомно, без сумніву, "щасливчики", проте, часто, навіть у легкій формі, коронавірус все ж викликає зміни в організмі, які можуть бути непомітними на перший погляд, але впливатимуть на здоров'я людини. Зокрема, йде мова про згортання крові. Більшість зворотних змін в організмі, викликаних COVID-19, минають, проте для цього потрібен час та належна увага до стану організму. Як правило, це займає 2-3 місяці, іноді, після важкого перебігу хвороби може зайняти і більше часу.