На Львівщині школи переходять на дистанційне навчання?

Учнів 5-11 класів шкіл Львівської області переводять на дистанційне навчання у зв’язку із різким зростанням захворюваності на коронавірус серед дітей. Відповідне рішення прийняла обласна комісія ТЕБ і НС на засіданні 19 січня. Місцеві комісії з надзвичайних ситуацій ще мають затвердити рішення про онлайн-навчання у своїх громадах.

Розпочати онлайн-навчання школи Львівської області можуть з понеділка, 24 січня.

Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив заступник голови ЛОДА Віталій Загайний.

Як повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, у країні розпочався черговий спалах коронавірусу з епіцентром в західному регіоні. Так, за добу 19 січня в Україні зафіксовано 18 479 випадків захворювання на COVID-19.

«За останній тиждень ми фіксуємо початок нової хвилі, яка швидко поширюється. За останній день ми зафіксували понад 700 нових випадків захворювання. Також ми проаналізували рівень захворюваності за різними категоріями, і бачимо, що близько 10% водіїв громадського транспорту є хворі. Середній відсоток захворюваності працівників комунальної сфери становить 8%, але на деяких підприємствах, які займаються або прибиранням, або іншими технологічними роботами, захворюваність є на рівні від 30 до 40%. Але найкритичніша ситуація є з дітьми.

Тому сьогодні штаб рекомендував низку рішень, які завтра буде винесено на розгляд міської комісії з питань ТЕБ і НС. Зокрема, будуть запропоновані такі рішення: можливий перехід з понеділка на два тижні на дистанційне навчання учнів старшої школи – тобто 5-11 класи. Також переведення на дистанційне там, де можливо, секцій і гуртків, або переформатування і відмова від очної форми – мистецькі школи, секції, гуртки, УДЮМКи. Будемо звертатися до всіх організаторів подій, щоб перенести ці події або не проводити, тому що це зайва кількість контактів, яких станом на зараз потрібно уникнути. Також буде запропоновано додаткові обмеження щодо площ перебування людей, маскового режиму, дезінфекції тощо. Також ми плануємо акцептувати рішення про переведення міста до помаранчевої зони», - прокоментував Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Найбільш серйозна ситуація склалася на Івано-Франківщині — 2777 підтверджених випадків за добу. Значний приріст захворювань на коронавірусну інфекцію фіксується також у Львівській (1440), Тернопільській (1145) та Чернівецькій (1137) областях.

Міністерство охорони здоровʼя вже направило державній комісії з надзвичайних ситуацій подання щодо запровадження «червоної» зони в Івано-Франківській області, адже там перевищені три показники: коефіцієнт нових випадків, рівня і динаміки госпіталізації.

Наразі на «помаранчевому» рівні епіднебезпеки знаходяться 7 областей України: Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська та Чернівецька області.