МОЗ повідомило, чи доступне безкоштовне лікування гепатитів на Тернопільщині

На сьогодні Тернопільщина забезпечена 1056 курсами лікування гепатитів. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

МОЗ розшифрувало які саме препарати доступні жителям Тернопільщини: Омбітасвір/Парітапревір/Ритонавір + Дасабувір — 104; Софосбувір/Велпатасвір — 723; Пегінтерферон альфа-2а — 3; Тенофовір — 226.

Загалом в Україні за даними експертів на вірусний гепатит С хворіють понад 1,4 млн осіб, на вірусний гепатит В — понад 620 тис. 

На жаль, більшість хворих не знає про свій діагноз і не отримує лікування (під медичним наглядом із вірусним гепатитом С перебуває приблизно 6,2 відсотка осіб, з гепатитом В — 3%).

Проте, лікування гепатитів у разі потреби є доступним для кожного українця, у регіонах наявні майже 20 тис. курсів для лікування гепатиту С та приблизно 2 тис. — гепатиту В. 

При цьому лікування сучасними препаратами здійснюється повністю безоплатно для пацієнта коштом державного бюджету.

Зайшовши на сайт Центру громадського здоров’я МОЗ України, громадяни можуть самостійно дізнатися про наявність конкретного препарату в лікарнях області.

Там же в розділі «Моніторинг наявності препаратів для лікування вірусних гепатитів С та В для дорослих та дітей», можна побачити інформацію про подозову кількість конкретних препаратів.

Наразі регіон забезпечений курсами лікування від гепатитів. Тож, якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли лікар відмовляє у лікуванні у зв'язку з начебто відсутністю безкоштовних ліків (вимагаючи додаткової винагороди) звертайтеся на гарячу лінію НСЗУ - 16-77. Безкоштовні ліки є.

Потрібно пам’ятати, що всі, хто хоч раз користувався послугами стоматологічних, косметологічних, татуювальних кабінетів, перебувають у групі ризику доти, доки не знають свого гепатит-статусу.