МОН оновило розподіл на карантинні зони: “жовтою” стала ще одна область

Міністерство охорони здоров’я знову оновило розподіл на карантинні зони: “жовтою” стала ще одна область.

Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті МОЗ 10 квітня.
Тривалий час “жовтою” була лише Херсонська область. У регіоні фіксували низкі показники госпіталізацій та завантаженість ліжок з киснем. Від сьогодні з “червоної” зони сюди перейшло Прикарпаття, у якому понад місяць діяли суворі обмеження. “Зелених” регіонів в Україні немає від початку адаптивного карантину.

Суворі обмеження продовжують діяти в “червоних” 12 регіонах – це Київ, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.

В областях перевищений рівень госпіталізації хворих з коронавірусом: норма становить 60 на 100 тисяч населення. Максимальні показники у Хмельницькій області: сьогодні – 130,9. Також високі показники в “червоних” Житомирській – 109,2; Миколаївській області – 106,9; Чернігівській – 106,8, а також в Києві – 103,7.

“Помаранчева” зона нараховує 11 регіонів – Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська і Черкаська області.

"Івано-Франківська і Закарпатська області вийшли з червоної зони. Одразу в жовту. І я не думаю, що більшість франківчан чи закарпатців робили щось особливе, щоб переламати тренд. Якщо порівнювати з жителями інших регіонів. Але хвиля пішла на спад. Бо такі закони епідеміології. Інфекційний процес поширюється хвилеподібно. Поведінка людей і організаційні заходи можуть вплинути на хвилю так, щоб вона була більш пологою. Але затухає процес тоді, коли повністю виснажиться. І якщо не виснажиться за одну хвилю, то будуть нові. Що і бачимо зараз. Вказані області увійшли в нову хвилю також раніше за інших. І раніше з неї виходять. Поведінка людей в інших регіонах приблизно така ж. Тому можна говорити про те, що в такому ж порядку і приблизно з тим же інтервалом жовтітимуть інші. Як показують західні регіони, чекати залишилось недовго", - рівненський лікар Павло Сільковський.

Як повідомлялося, в Україні станом на ранок 10 квітня зафіксовано 17 463 нових випадків коронавірусу. Протягом доби від COVID-19 померло 398 людей, ще 10 722 одужали. Було проведено 122 181 тест.

Протягом минулої доби від коронавірусу вакцинувалися ще 19 858 українців. Загалом від початку вакцинальної кампанії, яка стартувала в Україні наприкінці лютого, щеплення від COVID-19 отримали 373 002 людини. До листа очікування вакцинації від COVID-19 записалась 435 451 людина.